Do mediów właśnie dotarła bardzo smutna wiadomość. Znany i ceniony projektant, Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. Już od kilku miesięcy spekulowano, że jego stan zdrowia się pogarsza.

Jako pierwszy informację podał francuski magazyn Closer. Jego pogarszający się stan zdrowia trwał już kilka tygodni, jednak projektant skrzętnie ukrywał ją przed prasą.

ZOBACZ TEŻ: CO SIĘ DZIEJE Z KARLEM LAGERFELD’EM? JEGO WYGLĄD ZACZYNA NIEPOKOIĆ

Pierwsze sygnały świat mody otrzymał 22 stycznia, kiedy to projektant nie pokazał się na dwóch pokazach haute couture marki Chanel w Paryżu. Oświadczenie wydane w tej sprawie do prasy podało, że projektant jest zmęczony pracą nad kolekcją i poprosił dyrektor studia kreatywnego od Chanel, Virginię Viard, aby go zastąpiła w obowiązkach reprezentacyjnych. To właśnie ona jest podawana jako zastępca Karla na stanowisku dyrektora kreatywnego w Chanel.

Przypominamy, że Karl Lagerfeld stał na czele domu Chanel przez ponad 3 dekady. Spod jego ręki rocznie wychodziło aż 8 kolekcji, które cieszyły się ogromną popularnością na rynku.

Jego znakiem rozpoznawczym był charakterystyczny stój: czarny garnitur oraz białe włosy związane w kucyk. Do tego projektant zawsze nosił skórzane, czarne rękawiczki bez palców oraz ciemne okulary.

Zobaczcie, jak cały świat żegna Karla.