Światowej klasy polska projektantka Gosia Baczyńska zaprojektuje dla Reserved świąteczno – karnawałową kolekcję odzieży. To szansa dla kobiet, którym podobają się projekty Baczyńskiej, ale ze względu na wysokie ceny, były one dotąd nieosiągalne.
– Przyjęłam zaproszenie od Reserved z wiarą, że uda nam się wspólnie dać tysiącom kobiet coś, co do tej pory zarezerwowane było tylko dla nielicznych – mówi projektantka. – Liczę na to, że Reserved zyska nowe rzesze wielbicielek, bo mamy w kolekcji kilkanaście naprawdę szykownych modeli – dodaje.

Inspiracji dla nowej kolekcji Baczyńska szuka w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. Nowe projekty będą czerpać ze stylistyki Art Déco, zauważalna ma być w nich fascynacja minimalizmem.

Kolekcja będzie się składać z 40 modeli dostępnych w sprzedaży. Dodatkowo w połowie września podczas pokazu projektantka pokaże jeszcze 15 innych kreacji. Zapowiada się powiew świeżości dla marki Reserved – w kolekcji mają się znaleźć jedwabne muśliny czy ciekawe dodatki – np. guziki z kryształków Swarovskiego.

Kolekcja Gosi Baczyńskiej

Kolekcja Gosi Baczyńskiej

 Kolekcja Gosi Baczyńskiej