Zaczyna się okres, w którym część z nas będzie rozglądać się za sukienkami sylwestrowymi, studniówkowymi, czy przeznaczonymi na inne imprezy, których przecież w jesienno-zimowym okresie nie brakuje.

Zeberka przygotowała zatem kilka propozycji z polskich sklepów. Rozrzut cenowy jest spory, ale znajdziemy kreacje już od 80 zł.

Sukienki sylwestrowe

Ich styl zależy od charakteru imprezy. Jeśli idziemy na prawdziwy bal, kreacja powinna być dostosowana do formy zabawy. Z teguły jednak zabawy sylwestrowe nie mają formalnego charakteru i możemy pozowlić sobie na większe i mniejsze szaleństwa. Ćwieki, cekiny, połysk, odsłonięte nogi, czy ramiona – to wszystko jest dozwolone, oczywiście w ramach przyzwoitości.

Sukienki na studniówkę i półmetek wymagają już nieco innego podejścia. To zupełnie inne imprezy, o innym charakterze. Na nich bawimy się my, ale i zupełnie inne pokolenie (nauczyciele). Nie chcemy na siłę przekonywać nikogo do skromności, ale uwierzcie, wcale nie trzeba obnażać ciała, by świetnie wypaść.

O ile studniówkowe kreacje często mają bardzo bogaty fason i krój (są długie, uszyte z taft, szyfonów i innych dekoracyjnych tkanin), coraz częściej dziewczyny decydują się na długość za kolano lub tuż przed nie. Są praktyczne, wdzięczne, a wciąż szykowne. I wcale nie muszą być nudne!

Można „zagrać” dekoltem, czy nietypowym fasonem, kolorem bądź asymetrią.

No i niestety – „karmione” propozycjami wielkich projektantów czujemy pewien niedosyt patrząc na propozycje z polskich sklepów. Zawsze jednak zostają usługi dobrej krawcowej i własna inwencja.