Sukienka z ostatniego koncertu Amy Winehouse wylicytowana za 243 tysięcy dolarów
Ostatnia sukienka Amy Winehouse została sprzedana za ogromne pieniądze. Minisukienka, którą ikona miała na sobie podczas ostatniego koncertu w 2011 roku, zarobiła na aukcji 243 200 dolarów.

Początkowo oczekiwano, że zielono-czarna sukienka, zaprojektowana przez stylistkę Winehouse, Naomi Parry, sprzeda się za 15 000 dolarów. W stylizacji tej piosenkarka wystąpiła podczas swojego ostatniego koncertu w Serbii w czerwcu 2011 roku. Zmarła w wieku 27 lat z powodu zatrucia alkoholowego zaledwie miesiąc później.

Ta suknia to był najpilniej strzeżony sekret w historii mody. Wszystkie fakty na jej temat, o których nie wiedziałeś

Oprócz sukienki z nadrukiem licytowano ponad 800 elementów garderoby piosenkarki. Na sprzedaż wystawiono między innymi sukienki, buty i biżuterię. Całość kolekcji wyprzedała się za około 4 miliony dolarów.

Suknia została opisana przez dom aukcyjny jako „skrojona na miarę, dopasowana mini sukienka bez pleców”. Projektantka powiedziała niedawno The Post , że poczuła „ogromny smutek”, gdy zobaczyła swój projekt na aukcji. Winehouse była na odwyku przed swoim ostatnim występem, a Parry powiedziała: „[Suknia] miała być początkiem czegoś nowego. Amy tak dobrze sobie radziła”. „Suknia miała symbolizować nowy początek, a stała się pamiątką po absolutnym samowyniszczeniu”, skomentowała.
Dyrektor generalny Julien’s Auctions po licytacji wydał oświadczenie. Nazwał to wydarzenie „ogromnym sukcesem. Jej przedmioty okazały się być cenne dla kolekcjonerów. Cena tych przedmiotów będzie rosła z biegiem lat”.

Trening a poziom libido