Wiele kobiet, na myśl o włożeniu sukienki z metalowej siatki, po prostu wzdrygnęłoby się. Celebryci prezentują zupełnie inne podejście. Siateczkowe stylizacje projektantki Natalii Fedner zawładnęły czerwonymi dywanami.

„Wymyśliłam ten materiał około sześciu lat temu. Jest w 100% metalowy i rozciąga się w sześciu kierunkach” – powiedziała absolwentka Parsons School of Design o jej niedawno opatentowanej, charakterystycznej tkaninie.

Najmodniejsze buty do kolan na sezon jesień- zima 2021/2022. 30 najmodniejszych modeli

Chociaż ubrania w stylu kolczug są dostępne w wielu odcieniach- srebrnym, żółtym i różowym złocie- wszystkie są wykonane z miedz. I to nie bez powodu. „Sukienka przyjmuje temperaturę ciała w około 15 sekund. Jest więc całkowicie wygodna i jeszcze bardziej dopasowuje się do ciała”, ujawniła projektantka.
W rezultacie wiele jej ubrań, których cena waha się od około 5 do 15 tysięcy złotych, może się rozszerzać i kurczyć, aby dopasowywać się do rozmiarów od 34 do 48, a nawet działać jako odzież męska. Nie wierzysz? Zapytaj Lenny’ego Kravitza, który użył jedną ze złotych sukienek Fedner, jako podkoszulka, podczas występu na Super Bowl 2015. Jego stylista zauważył podobny projekt u Jennifer Lopez.

Te dwie stylizacje zaczęły reakcję łańcuchową; od tamtej pory stylizacje z metalowej siatki wybierały Alicia Keys, Beyoncé, Cardi B, Kylie Jenner, Doja Cat i Normani.

Widzowie „Top model” znowu oburzeni. Tym razem poszło o niekoleżeńskie zagranie…

Sonda

Stylizacje z metalowej siatki

Nosiłabyś taką sukienkę?