Kolorem roku 2023 jest cyfrowa lawenda. Eksperci badający trendy stwierdzili jednogłośnie: digital lawender to odcień, który odzwierciela pozytywne emocje. Jest wypełniony optymizmem i twórczą energią. Wzmacnia poczucie spokoju i równowagi. Jak wyjaśnia Clare Smith główny strateg kolorystyczny w WGSN: Cyfrowa lawenda to kolor pełen nadziei i pozytywnego nastawienia (…) stwarza ten bardzo po­trzebny, ostrożny optymizm i eskapizm, którego ludzie pragną po pandemii.

Digital lawender: stylizacje w kolorze cyfrowego fioletu

Cyfrowa lawenda przeniknęła już świat wirtualny, pojawiła się także na feedach instagramowych influencerek i coraz chętniej wykorzystywana jest w ulicznych stylizacjach. Miękki i uspokajający odcień fioletu uzupełnia wakacyjne stylizacje, wnosi powiew świeżości i dodaje dziewczęcego uroku. Dzięki chłodnym tonacjom i domieszce szarości, jest alternatywą dla wszechobecnych pasteli oraz słodkiego, landyrnkowego różu, który zyskał na popularności dzięki estetyce Barbiecore.

Digital lawender uosabia dobry nastrój, który łączy w sobie dwie ważne emocje: radość i spokój. Jest wesoły i relaksujący, pełen energii i stabilności. Wyraża witalność i kreatywność połączoną z poczuciem bezpieczeństwa i spełnienia. Jasny fiolet dobrze koresponduje z kolorami ziemi: ciepłym brązem, żółcią, zielenią i piaskowym beżem. Połączenie żywych, a jednocześnie delikatnych barw to główny motyw, który objawia się zarówno w stylizacjach, jak i projektowaniu wnętrz i szeroko pojętym designie.

Coastal Cowgirl: nowa estetka, która przejmuje TikTok

Jak stylizować fioletowy kolor?

Dodana do wakacyjnych stylizacji cyfrowa lawenda pięknie podkreśli opaleniznę. Dla modowych minimalistów jest też łatwym sposobem na to, aby wprowadzić do codziennego outfitu nieco więcej koloru. Pomaga w łagodnym przejściu z czerni, szarości, bieli i beżów i uzupełnia stały zestaw neutralnych odcieni. Pomaga otworzyć się na nowe połączenia i ożywić garderobę – co jest szczególnie polecaną opcją podczas słonecznych miesięcy.

Jeśli para spodni w kolorze jasnego fioletu jest dla Ciebie cóż… zbyt kolorowa, możesz zacząć łagodniej i na początek postawić na drobny, kolorowy dodatek w postaci biżuterii lub fioletowej klamry do włosów. Gdy już oswoisz się z tym, co nowe – zrób kolejny krok i odłóż na bok bezpieczny beż i stonowane szarości. Zamiast tego wybierz crop top w odcieniu cyfrowej lawendy. Całość uzupełnij lnianymi spodenkami w kolorze bieli i kilkoma warstwami złotych naszyjników.

Digital lawender to kolor, który świetnie uzupełnia dominujące w modzie estetyki. Możesz nosić go pod postacią luźnej koszuli jako uzupełnienie kochającego kolor stylu clutercore lub postawić na kurtkę z eko skóry albo dopasoway T-shirt i przywołować modę z lat 90.