Tippi Shorter pracuje obecnie dla firmy Avon. Stylistka czesała już takie sławy, jak Beyonce, Rihannę, czy Alicię Keys. Internautkom zdradza kilka swoich sposobów na piękne włosy. Co zatem proponuje specjalistka? Jej rady są dość oczywiste, ale przecież dobre rozwiązania wcale nie muszą być wyszukane.

Narzędzie doskonałe

Do prostowania włosów Tippi używa specjalnej prostownicy zwanej OnePass, która ma paski silikonowe. Pomagają one napiąć włosy i skracają czas modelowania.

– To moje podstawowe narzędzie – przekonuje.

Kosmetyk doskonały

Tippi nie może obyć się bez serum do włosów. Poleca ampułki z serum Avon (z wiadomych względów).

– To świetny kosmetyk jako nabłyszczacz, ochrona i odżywka – mówi. – Jeśli włosy są grubsze, można pozwolić sobie, by nakładać serum na mokrą czuprynę. Z cienkimi bym tak nie ryzykowała. Lepiej poczekać aż wyschną – wtedy łatwiej kontrolować jego ilość.

Czym „rozpieszcza” włosy?

Zima, czapki, suche powietrze… Tippi radzi, by włosy ratować serum marki Ojon. Nakładamy je na wilgotne włosy, które owijamy w ciepły ręcznik i trzymamy 30 sekund.

– Jest jednak dużo odżywek, które można wmasować we włosy na noc, a rano zmyć – dodaje.

Najczęstsza pomyłka, jaką popełniają kobiety względem włosów?

– Za rzadkie podcinanie – mówi Tippi. – Fryzura ładnie wygląda tuż po wyjściu od fryzjera, ale po miesiącu już żyje swoim życiem. Zadbane włosy potrzebują regularnej opieki. Im bardziej awangardowe cięcie, tym częściej trzeba przycinać włosy, również wtedy, kiedy je zapuszczamy.

Bywają dni, kiedy nasze włosy po prostu wyglądają źle…

Stylistka ma na to jedno (wydawać by się mogło dość banalne) rozwiązanie: kucyk.

– Jestem wielką fanką tej fryzury. Możesz natapirować włosy na górze, możesz je ścisnąć.

Do wykonania luźnej wersji przyda się lakier do włosów. Gładkie uczesanie lepiej wymodelować przy użyciu specjalnej pomady. Oczywiście w niewielkiej ilości.