Finaliści polskiej edycji Idola mieli na ogół pecha, jeśli chodzi o dalszy rozwój kariery. Wróżono im wielką sławę, ale sprawy niestety toczyły się zwykle innym torem.

W przypadku Moniki Brodki z pewnością możemy mówić o wyjątku od tej smutnej reguły – ta oryginalna i obdarzona wyrazistym charakterem wokalistka zrobiła nieco zamieszania na naszej scenie muzycznej. Chociaż na początku była zafascynowana soulem (jak wiele innych polskich piosenkarek), wkrótce zrobiła odważny krok w kierunku muzyki pop o alternatywnym odcieniu.

Również w kwestii mody Monika podąża swoją drogą. Szybko odkryła własny patent na wygląd – ścięła długie loki, nie obawiała się mocnych barw w makijażu (zwłaszcza ust), często decydowała się na stroje o niebanalnych fasonach.

Na pokazie mody Macieja Zienia Monika Brodka pojawiła się w zestawie w stylu op-art – zestawiła pasiastą górę z kraciastą spódnicą, wprowadzając dodatkowe zamieszanie asymetrycznymi cięciami. Taki dobór stroju nie musi podobać się każdemu, ale z pewnością nie sposób odmówić mu charakteru.

Prezentujemy galerię licznych wcieleń Moniki Brodki. Które z nich najbardziej przypadło Wam do gustu?