Od dziecka fascynowała mnie osoba księżnej Diany. Mimo, że miałam zaledwie 5 lat, kiedy w telewizji całą rodziną oglądaliśmy pogrzeb księżnej, przez kolejne lata chętnie przeglądałam dostępne materiały i oglądałam filmy dokumentalne na jej temat. Zakorzeniła mi się w głowie jako „królowa ludzkich serc” oraz mama młodego księcia Harry’ego i Williama. Z czasem doceniłam ją również za styl – mimo anielskiej twarzy zdecydowanie musiała mieć mocną osobowość, o czym świadczą te zdjęcia. Patrząc na nie mogę powiedzieć szczerze: tymi zdjęciami będę się inspirować w modzie w 2019 roku. I pewnie nie tylko ja.

W 2018 roku pojawił się trend na „dziewczynę kolarza”, czyli opinające spodenki do połowy uda, przypominające te, które noszą kolarze dla lepszego opływowego kształtu ciała. Teraz noszą je największe modowe influencerki, gwiazdy oraz modelki. Oczywiście, wygląda to świetnie jedynie na długich, prostych nogach bądź świetnie umięśnionych. Wyglądało to też świetnie na nogach księżnej Diany.

Puchowata kurtka? Księżna Diana miała taką na początku lat ’90. Połączenie mom jeansów z długą, taliowaną marynarką? Ona na pewno była pierwsza! Eleganckie, opływowe sukienki w cekiny? Czy nie o tym piszą teraz w trendach największe tytuły modowe?

ZOBACZ TEŻ: KSIĘŻNA DIANA UWIELBIAŁA ŁAMAĆ TĘ ZASADĘ! KATE I MEGHAN NIE MAJĄ ODWAGI!

Moim osobiście ulubionym look’iem księżnej były czarne, wysokie jeansy. Nosiła je zawsze z paskiem w talii – dobrze widocznym, efektowym, często lakierowanym i z klasyczną klamrą. Te jedne jeansy potrafiła nosić do marynarki, męskiej koszuli, kobiecych topów. Jednym słowem: do wszystkiego. I zawsze wyglądała jak milion dolarów, przepraszam, funtów.

Nie wszyscy jednak chwalili jej wyczucie stylu – potrafiła pojawić się publicznie w eleganckim, wełnianym płaszczu do ziemi oraz… sneakersach z długimi skarpetkami sportowymi. Nie bała się też męskich połączeń, tak bardzo w stylu lat ’90: wyciągnięte swetry, powiększone bluzy z nadrukami czy luźne spodnie.

I ta kolekcja torebek: Dior, YSL, Burberry, niezliczona ilość Chanel, w tym 2.55 w każdym kolorze i rozmiarze, ukochana Gucci Bamboo (noszona nawet na siłownię) oraz LV. Jej szafa musiała być ogromna!

ZOBACZ TEŻ: Po latach wyszło na jaw, co znajdowało się W BUTACH śubnych księżnej Diany

Też uważasz, że jej styl jest ponadczasowy?