Francuzki mają w sobie to coś, co zapewnia im niesamowitą swobodę w poruszaniu się po najnowszych trendach – zarówno tych w modzie, jak i makijażu. Sekretem ich eleganckiego stylu jest to, że nie przyjmują wszystkich nowości bezrefleksyjnie, ale potrafią wydobyć z nich to, co najlepsze.

ZOBACZ TEŻ: OTO MODOWY DODATEK, Z KTÓRYM JENNIFER ANISTON NIE ROZSTAJE SIĘ OD LAT

Tajniki ich piękna opierają się na kilku elementach – wystarczy spojrzeć na Jeanne Damas i jej niewymuszony styl pełen elegancji, kobiecości i zgrabnego łączenia retro szyku z modowymi nowinkami. W kwestii urody – pozostaje wierna czerwonej szmince i luźno opadającym brązowym pasmom włosów z grzywką ułożoną jakby od niechcenia.

Obok niej na liście współczesnych ikon stylu znajduje się prawdziwa znawczyni mody i dyrektor kreatywny Galeries Lafayette Clara Cornet.

Kolejną Francuzką It Girls jest influencerka i niedościgniony symbol paryskiej mody, jak pisze o niej Vogue Anne-Victoire Lefevre.

Do listy inspirujących francuskim stylem kobiet trzeba dodać również blogerkę Leie Sfez – uosobienie klasycznej Francuzki z długimi kasztanowymi włosami, naturalnym wyglądem oraz klasycznym stylem.

I modelkę z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie – Caroline de Maigret.