Stroje kąpielowe z mocno wyciętym dołem zostały rozpowszechnione w latach 80. Stringi wyparły figi i pojawiały się nie tylko w wakacyjnych przestrzeniach. Z tak odważnego kroju korzystały również wielkie gwiazdy estrady, takie jak Madonna czy Cher. A modę na wystające ponad linię spodni cienkie paski na biodrach lansują obecnie modelki Bella Hadid oraz Hailey Bieber. Przez wiele dekad kostiumy kąpielowe ze stringami wzbudzały sporo emocji – od zachwytu aż po kontrowersje.

Podobnie jak wiele innych trendów, kostiumy kąpielowe ze stringami odrodziły się dzięki Instagramowi i TikTokowi. Coraz więcej dziewczyn chętnie powraca do mody z lat 80., dlatego też odważne i mocno wycięty dół od bikini znów święci triumf. W tym sezonie możesz sięgnąć po klasykę i wybrać dwuczęściowy strój z klasycznymi już majtkami typu brazyliany lub sięgnąć po aktualizację i nieco zmodyfikowaną wersję tego odważnego trendu.

Dlaczego na plaży nie powinno siedzieć się w mokrym kostiumie kąpielowym? Ginekolog podaje powód

Stroje kąpielowe ze stringami jak nosić i co wybrać?

Moda na wycięty dół od bikini już wkrótce wejdzie do głównego nurtu. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak złagodzić plażowy efekt mocno odsłoniętego ciała, możesz zamienić G-stringi, czyli najbardziej klasyczny krój z cienkim paskiem z tyłu i tylko nieco bardziej rozbudowanym przodem na coś mniej przyciągającego wzrok innych plażowiczów. Poszukaj majtek od bikini z grubszym paskiem w talii. W ten sposób zakryjesz biodra. Tzw. półstringi nadal odsłaniają sporo, ale pozwalają zachować większy stopień komfortu i zapewnią Ci efekt równomiernej opalenizny – bez białych plam na pośladkach.

A jeśli chcesz odwrócić uwagę od obszaru brzucha postaw na V-stringi z nieco podwyższonym stanem. Kolejną opcją jest sięgnięcie po jednoczęściowy strój kąpielowy ze stringami. Zakrywanie górnej części ciała sprawi, że możesz poczuć się bardziej swobodnie. Bikini ze stringami cheeky zapewni podobny efekt – nie są tak zabudowane jak figi, a jednocześnie nie eksponują ciała w tak oczywisty sposób, jak w przypadku klasycznych stringów. To rozwiązanie pośrednie, które zapewni Ci średnie krycie z tyłu i dosyć mocno zabudowany przód.