Wszystko wynika głównie z kończącego się powoli zagrożenia pandemicznego. Coraz więcej ciekawych miejsc się otwiera, coraz łatwiej wyjechać za granicę. Otwórzmy zatem drzwi do świata, do którego dostęp był dla nas do niedawna mocno ograniczony – przedstawiamy stroje kąpielowe 2022!

Trendy na najbliższy rok

Świat mody ma to do siebie, że nikt nie jest w stanie go okiełznać. Coraz to nowe kreacje zaskakują kolejne pokolenia – część z nich bulwersuje, podczas gdy inne okazują się godnym uwagi trendem. Często też wzory z dawniejszych okresów powracają jak fala, przypominając o sobie kilka dekad po ostatnim okresie popularności.

Podobnie dzieje się z modą plażową. Modne przed laty kroje mieszają się z nowoczesnymi, zajmującymi projektami. Część z nich stawia na ekstrawagancję czy to niecodziennymi połączeniami kolorystycznymi, czy niespotykanym do tej pory wzornictwem. Z pewnością znajdziesz jednak kroje, które okażą się swego rodzaju wspólnym mianownikiem – wzory sprawdzone, akceptowane, dobrze wyglądające.

Strój dwuczęściowy czy jednoczęściowy?

Stroje kąpielowe damskie dzieli się na dwa rodzaje:

  • dwuczęściowe,
  • jednoczęściowe.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe składają się z majtek oraz bikini. Pozwalają w znacznie lepszym stopniu się opalić, ponieważ zakrywają zdecydowanie mniej ciała. Mimo że ustalony przez lata kanon piękna się zmienia, wciąż w czołówce plasuje się sylwetka opalonej na ciemny brąz kobiety. Jeżeli zatem lubisz ten sposób spędzania czasu na wakacjach, taki kostium kąpielowy będzie w sam raz.

Jeżeli jednak preferujesz pływanie lub nie czujesz się komfortowo, odsłaniając sporą część Twojego ciała, strój kąpielowy jednoczęściowy będzie dobrym wyborem. Na rynku znajdziesz wiele interesujących wzorów oraz wariantów kolorystycznych, które z pewnością sprawią, że nie będzie się dało przejść koło Ciebie obojętnie.

Jaki kostium kąpielowy wybrać?

W krajach śródziemnomorskich sporą popularność powinny zdobyć w lecie 2022 roku kostiumy w jednolitych kolorach. Oferty wielu sklepów prezentują produkty w jasnych, pastelowych barwach, jednak znajdą się też interesujące połączenia bordowego, oliwkowego czy czerni.

Dostępne są również komplety utrzymane w stylistyce roślinnej – wzory kwiatowe są w stylowy sposób połączone z pasującą do nich kolorystyką, nawiązującą do różnych barw, występujących w naturze.

Awangarda również tego lata znajdzie sporo przestrzeni do pokazania się. Mogą to być stylowe kombinacje kolorów, połączenia różnych materiałów, specyficzne upięcia czy zebrania materiału. Kreatywność producentów jest w tym względzie nieograniczona. Z pewnością nie będzie to nudny rok, który nie pozostanie w naszej pamięci na długo.

Obserwacja przygotowań mieszkanek krajów śródziemnomorskich do letniego sezonu pozwalają stwierdzić, że w cenie mogą się znaleźć stroje kąpielowe z wysokim stanem. Pozwalają one swobodnie się opalać, nie pozostawiając widocznych później śladów kostiumu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu garderoby możliwe jest wtedy uzyskanie niezwykłego efektu.

Tego typu stroje pozwalają też podkreślić sylwetkę – przez swoją zmysłowość umożliwią Ci  wyróżnienie się na plaży oraz opalenie się w odpowiedni sposób. Są też bardzo wygodne i świetnie spisują się zarówno podczas aktywności na plaży, jak i pływania.

Podsumowanie

Najbliższe lato zapowiada się bardzo obiecująco, dzięki ograniczeniu obowiązujących nas już od ponad dwóch lat obostrzeń. Dla części z nas otworzy się wreszcie droga do przygotowania wyjazdu zagranicznego. Warto się zatem zaopatrzyć w modny i wygodny strój kąpielowy.

Jeśli jesteś zwolenniczką dwuczęściowych kostiumów, to będzie rok dla Ciebie. Modne bikini da się połączyć z dołami od różnych kompletów, dzięki czemu będziesz w stanie osiągnąć ciekawe dopasowania. Pola do eksperymentów z pewnością nie będzie Ci brakować.

Nie martw się jednak, jeżeli preferujesz stroje jednoczęściowe. One również będą utrzymywać swoją pozycję na plażach. Wbrew pozorom, mniej odkrytego ciała nie musi oznaczać mniejszej stylowości. Przeglądnij oferty kilku sklepów, by przekonać się, że coś jest na rzeczy.

Kolorystyka tegorocznych kolekcji utrzymuje się raczej w jasnych kolorach, jednak nie zabraknie też głębokiego bordo, klasycznej czerni czy innych ciemnych barw.