Peelingi to nieodłączny element pielęgnacji skóry – dzięki nim pozbywamy się zanieczyszczeń i dokładnie oczyszczamy pory. Sprawdź nasze propozycje łatwych w przygotowaniu peelingów, które zapewnią Ci gładką skórę bez wyprysków.

Większość kupowanych w sklepie peelingów może zawierać ostre chemikalia i podejrzane składniki, które mogą podrażnić naszą skórę, dlatego przygotowałyśmy dla Was proste przepisy na domowe kosmetyki, które składają się z zaledwie kilku składników. Nie tylko usuną martwe komórki naskórka, ale również dobrze oczyszczą skórę z zanieczyszczeń, które osadzają się w porach, powodując niechciane pryszcze.

ZOBACZ TEŻ: SPOSOBY WYKORZYSTANIA PUDRU DLA NIEMOWLĄT, O KTÓRYCH NIE MIAŁAŚ POJĘCIA!

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów złuszczających, należy stosować je od dwóch do trzech razy w tygodniu. Pamiętaj również o tym, że próbując nowego produktu, dobrze jest przetestować go przed pójściem spać. W ten sposób, jeśli masz niepożądaną reakcję, możesz dać skórze czas na regenerację podczas snu.

Odżywczy peeling cukrowy

Cukier to doskonały, naturalny środek złuszczający. Wymieszaj go z miodem, który zawiera silne przeciwutleniacze i właściwości bakteriobójcze. Dodaj odrobię soku z cytryny i otrzymasz naturalny peeling.

Składniki:
– 1 łyżeczka miodu
– 1 łyżeczka cukru
– 3 krople soku z cytryny

ZOBACZ TEŻ: WYSKAKUJĄ CI PRYSZCZE? PRAWIDŁOWA CZĘSTOTLIWOŚĆ WYMIANY RĘCZNIKA CIĘ ZSZOKUJE

Odżywczy peeling kawowy

Kwas kawowy ma działanie przeciwzapalne i pomaga zwiększyć produkcję kolagenu. Poranna kawa pobudza do działania, a teraz może również posłużyć jako stymulator dla naszej skóry.

Wymieszaj kilka łyżeczek zmielonej kawy z wodą lub oliwą z oliwek i wmasuj w skórę twarzy.

Składniki:
– 1 łyżka zmielonej kawy
– 1 łyżka wody lub oliwy z oliwek

Jeśli zdecydujesz się na oliwę pomiń stosowanie kremu, ponieważ dostatecznie nawilży ona Twoją skórę.

Spróbujecie?