Jeśli swędząca skóra głowy doprowadza Cię do szaleństwa – wypróbuj kilka sprawdzonych metod:

Szampony z silnymi detergentami (SLS) bardzo mocno wysuszają skórę głowy. Mogą one również przyczyniać się do powstawania zaczerwień i podrażnień, zwłaszcza wtedy, gdy nie są one mieszane z innymi składnikami, które neutralizowałyby ich mocne działanie.

ZOBACZ TEŻ: MASZ TŁUSTĄ CERĘ? OTO, JAK POWINNAŚ NAKŁADAĆ PODKŁAD!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, by pozbyć się uporczywego drapania jest zainwestowanie w szampon bez substancji, zwanych SLS.

Pamiętaj o spłukaniu włosów obfitym strumieniem zimnej wody. Rób to tak długo, aż poczujesz, że Twoje włosy są dokładnie opłukane z odżywki i szamponu.

Uczucie suchości i napięcia skóry głowy może być spowodowane brakiem nawodnienia, dlatego tak ważne jest, aby swoją codzienną dietę wzbogacić o produkty zawierające w sobie zdrowe tłuszcze. Oprócz tego, zainwestuj także w dobre maseczki nawilżające i postaw na olejowanie włosów i skóry głowy.

ZOBACZ TEŻ: TO WŁAŚNIE TEN KOLOR WŁOSÓW KOCHAJĄ GWIAZDY!

Problem swędzącej skóry głowy możesz zniwelować poprzez złuszczanie naskórka. Zastosuj specjalny peeling lub wybierz delikatniejszą opcję – produkty zawierające enzymy owocowe lub kwas salicylowy (złuszczają martwe komórki bez konieczności szorowania).

Co Wy na to?