To ogromny przełom, jeśli chodzi o ideę zrównoważonej mody, która mniej szkodzi środowisku. Lidl wychodzi ze świetną inicjatywą obuwia, które w całości jest wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Oto Crivit Ocen Bound Plastic – pierwsze takie sportowe buty w Lidlu!

Oferta specjalna z Lidla: modne klapki z szerokim paskiem kupimy teraz za 19,99 zł!

Sportowe buty w Lidlu

Lidl regularnie do swojej oferty wprowadza sportowe ubrania, jednak to pierwszy przypadek, w którym stworzyli obuwie pochodzące z materiału z recyklingu. Buty będą dostępne stacjonarnie w każdym Lidlu już od 3 sierpnia! Obuwie będziesz mogła dostać także na stronie internetowej.

Sportowe buty: zrównoważona moda

Lidl dołączył do marek, które zauważyły problem wytwarzania ogromnej liczby plastikowych odpadów. Aby zapobiegać problemowi, lidlowska marka Crivit postanowiła przygotować linię sportowego obuwia, która w całości wykonana jest z przetworzonych butelek PET. Co więcej, 25% materiału zostało wyprodukowane z odpadów pochodzących z oceanu.

Sportowe buty: proces powstawania

Aby obuwie mogło powstać, butelki PET są poddawane procesom oczyszczania i rozdrabniania, a następnie przetworzenia na przędzę recyklingową. Jedna para butów, to od 8 do 16 plastikowych butelek. Ekologiczne wykorzystanie przetworzonego plastiku nie ma wpływu na jakość butów. Są one równie wygodne, co te, które zostały wykonane w tradycyjny sposób. Jeśli planujesz zakup tego ekologicznego obuwia, przygotuj 59,90 zł. To cena za jedną parę. Jeśli nie uda Ci się ich znaleźć stacjonarnie, pamiętaj o możliwości skorzystania z oferty online!

Spodnie z wiskozy: letni hit, który powinien znaleźć się w Twojej walizce, gdy wyjeżdżasz na wakacje. Będzie dostępny w Lidlu!

Sportowe buty: dostępne modele

Na razie dostępne są dwa modele: wsuwane różowe oraz wiązane szare. W przyszłości zapewne możemy się spodziewać poszerzenia oferty eko ubrań. Jak Wam się podobają propozycje, które Lidl dla nas przygotował?

Sportowe buty źródło: lidl.pl