Tej jesieni czeka na nas coś więcej niż zwykła zamiana letnich ubrań na grubsze swetry i płaszcze. Wszystko wskazuje na to, że powoli czas pożegnać się w czarnymi rurkami i obcisłymi jeansami. Moda na lata 70. powraca, a wraz z nią dzwony i luźne oversizeowe stylizacje.

Buty wiedźmy: trend, który zdominuje jesienną modę

Oprócz luźnych nogawek zmiana szykuje się także w princie. Zamiast jednolitych kolorów, do gry znów wkracza krata. To wzór, który już sam w sobie wzbudza skojarzenia z elegancją.

Luźne marynarki w kratę to jeden z mocnych trendów w modzie, który utrzymuje się już od kilku sezonów, a teraz przyszedł czas na to, by uzupełnić garderobę o kraciaste spodnie.

Spodnie w kratę jesień/zima 2019/2020

Jedną z najbardziej uniwersalnych stylizacji ze spodniami w kratę jest zestawienie ich z czarną marynarką lub luźnym swetrem. Na prezentacji kolekcji Tory Burch jesień/zima 2019/2020 modelki były ubrane w spodnie z prostą nogawką i gruby beżowy sweter z golfem. Charakterystycznym elementem były też zielone mokasyny ze złotą klamrą.

Tory Burch Jesień/Zima 2019/2020

Tory Burch Jesień/Zima 2019/2020

A to nadal nie jedyny projektant, dla którego krata stała się printem tego sezonu. Na pokazie najnowszej kolekcji Chloe, oversizeowy, luźny sweter z dodatkami w stylu boho i kratą.

Chloé Jesień/Zima 2019/2020

To wzór, który w tym sezonie będzie grał główną rolę wśród jesiennych i zimowych stylizacji.