Czas krótkich szortów i mini spódniczek powoli przemija, a na ich miejscu pojawiają się długie, zwiewne sukienki i… bermudy! To dawna wersja letnich spodenek, których długość sięga lekko powyżej kolana. W tym sezonie znowu przeżywają swój wielki powrót.

Najmodniejsze influencerki i fashionistki już próbują tego trendu i łączą bermudy z dosłownie każdym letnim dodatkiem – klasyczne topy na ramiączkach, przewiewne t-shirty oraz hawajskie koszule sprawdzą się tu idealnie. Możesz spróbować też bardziej eleganckiej wersji i wypróbować materiałowy model z lekką marynarką. Taki komplet to dobra alternatywa dla spódnicy w letnie, upalne dni.

Bermudy pojawiły się też w kolekcji wiosna/lato 2019 wśród największych projektantów mody. Propozycję wznowienia trendu sprzed kilkunastu lat lansuje Chanel, Tibi czy Sacai.

Klasyczne, dopasowane modele to szczególnie popularny wybór, który można swobodnie stylizować. Luźniejsze kroje to bardziej elegancka wersja, która świetnie sprawdzi się w połączeniu z luźnym topem i odkrytymi sandałkami.
Jak widać to kolejny wielki trend, który powraca po wielu latach w lekko odmienionej wersji.