Na premierze książki podsumowującej dotychczasowe osiągnięcia Matthew Williamsona w Somerset House w Londynie pojawiło się wiele znanych osób, z którymi Matthew współpracuje i przyjaźni się. W tej grupie nie mogło zabraknąć Sienny Miller, muzy projektanta, która poprowadziła galę i napisała wstęp do książki.

Sienna pojawiła się oczywiście w kreacji Williamsona, a była to niebieska suknia z kolekcji ready-to-wear na wiosnę 2011. Zdobieniem sukienki jest jakby błyszcząca uprząż połączona z ramiączkiem i opasująca talię. Niestety, z powodu kroju sukni szczupła modelka i aktorka wydaje się mieć o wiele większe kształty.

Książka Matthew Williamson to właściwie bardziej album niż biografia. Napisana przez historyka mody Colina McDowella podsumowuje dwanaście lat kariery projektanta. Jak mówi sam Williamson: Pomyśleliśmy, że czas na oddech i spojrzenie na to, co zrobiliśmy. Tworzenie książki to wyjątkowe doświadczenie – bardzo emocjonalne, gdy przegląda się te wszystkie stare obrazy i szkice. Jak dodaje, ci którzy z nim pracowali a więc m.in. Kate Moss, Helena Christensen czy Jade Jagger byli: nie tylko modelami, lecz także inspiracjami. A z wieloma z nich jestem blisko mimo upływu lat.

Co jest wyjątkowego w pojektach Williamsona? Jak twierdzi Sienna :jego suknie sprawiają, że za każdym razem czuję się w nich jak księżniczka.

Co sądzicie o tej sukni Sienny Miller? Czy macie ochotę przeczytać książkę o Williamsonie?

Tak wyglądała suknia na modelce podczas prezentacji kolekcji

A tak przedstawiała się w niej Sienna Miller (na zdjęciach z Matthew Williamsonem)

Okładka książki o projektnacie (wydawnictwo Rizzoli)