Internet oferuje nam szereg możliwości, w tym tzw. shopping online, czyli zakupy przez Internet, na które coraz częściej się decydujemy. Zobacz wady i zalety.

ZALETY:

– oszczędność czasu: nie musimy tracić godzin w szukaniu odpowiedniego rozmiaru bluzki w pięciu centrach handlowych. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową i złożymy zamówienie.

– dostępność produktów ciężko dostępnych w Polsce lub w normalnych sklepach: dotyczy odzieży jak i innych produktów ( kosmetyków, żywności)

– wygoda: towar dostarcza nam kurier, poczta lub odbieramy towar w określonym miejscu

– szeroki wybór towaru

– zaznajomienie się z opiniami na temat produktów przed jego nabyciem: często kupując np. kosmetyki jesteśmy zdani tylko na opinię sprzedawcy. Oglądając towar w Internecie, możemy jednocześnie przejrzeć opinię innych użytkowników

– kupowanie po okazyjnej cenie

– możliwość zwrotu towaru

WADY:

– brak możliwości obejrzenia (ew. przymierzenia) towaru przed jego zakupem

– dodatkowe koszty przesyłki

– niekiedy długie oczekiwanie na paczkę

– trafienie na nieuczciwego sprzedawcę: jeśli sklep ma niewiarygodnie niskie ceny lub mało pochlebnych opinii ( uważaj na te pojedyncze – mogą być pisane na zamówienie) nie ryzykuj!

Jak widać: więcej jest zalet niż wad! Należy pamiętać, że zawsze (!) mamy prawo do zwrotu towaru zakupionego w sklepie internetowym, dlatego jeśli nie jesteśmy przekonani do kupionego towaru, śmiało odeślijmy go sprzedawcy.

Pamiętajmy również, żeby przed dokonaniem zakupu dokładnie czytać regulaminy.

ZOBACZ TAKŻE:

Zestawy na jesienne wyjazdy
Niezbędnik na jesień: kozaki!
Martensy i Timberlandy wciąż na topie!