Przed nami długie jesienne, a później zimowe, wieczory. Chłodniejsze pory roku to idealny moment na oglądanie seriali i czytanie książek. Tak, trochę kultury nikomu nie zaszkodzi! Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma propozycjami seriali, które na pewno zainteresują sporą część z Was. Jesteście zainteresowane?

ZOBACZ: GRA O TRON: JAK NA PRZESTRZENI LAT ZMIENIAŁA SIĘ DAENERYS TARGARYEN? DUŻO ZDJĘĆ

Muszę przyznać, że całkowicie uzależniłam się od Netflixa i HBO GO. Ciepły koc, gorąca herbata, dobry serial… Czy trzeba coś więcej?

Od razu przyznam, że kieruję się własnym gustem i preferencjami. Tym razem zabraknie seriali lekkich i przyjemnych, zdecydowanie bardziej lubię thrillery, dramaty, fantasy, a także gatunki sensacyjne i kryminalne. Jeżeli macie podobny gust, koniecznie sprawdźcie co przypadło mi do gustu…

Gra o tron

Siedem rodów walczy na śmierć i życie o władzę nad krainą Westeros.

Siedem Królestw Westeros to kraina przypominająca średniowieczną Europę, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej niż żyje człowiek. Dwie potężne rodziny są uwikłane w walkę o władzę na śmierć i życie. Nie ma w niej miejsca na honor i litość. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czteroma stronami Królestw, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidywalne konsekwencje. W serialu występują Sean Bean (Władca Pierścieni, GoldenEye, Equilibrium, Troja), nominowany do BAFTY Mark Addy (Goło i wesoło, Obłędny rycerz, Robin Hood), gwiazda serialu Terminator: Kroniki Sary Connor – Lena Headey (Aberdeen, Nieustraszeni bracia Grimm, 300), Peter Dinklage (Dróżnik, Zgon na pogrzebie, serial Bez skazy), Nicolaj Coster-Waldau (Królestwo niebieskie) oraz Emilia Clarke. Zdjęcia do filmu powstały w Irlandii i na Malcie, a ich autorami są Matthew Jensen (seriale Wzór i Czysta krew) oraz zdobywca nagrody Emmy Alik Sakharov (seriale Rodzina Soprano i Rzym, Cena prawdy).

Od siebie dodam tylko tyle, że bardzo długo nie mogłam przekonać się do Try o tron, ale kiedy zaczęłam oglądać… Możecie się domyślać, że ciężko mi było się oderwać. Tym z Was, które jeszcze nie zaczęły oglądać zdradzę tylko tyle, że jest aż siedem sezonów, a na ósmy (niestety ostatni) HBO każe nam czekać aż dwa lata!

Seriale, które polecamy na długie jesienne wieczory [PRZEGLĄD]

Narcos

Ten naturalistyczny, mocny serial przedstawia prawdziwą historię narkotykowych bossów z końca lat 80. oraz wysiłki stróżów prawa, które prowadzą do brutalnej konfrontacji. Serial dokumentuje wiele często sprzecznych ze sobą interesów różnych grup społecznych — prawników, polityków, policji, wojska i zwykłych ludzi — które ścierają się w walce o kontrolę nad rynkiem jednego z najcenniejszych towarów świata: kokainy.

Sezon 1

Narkotykowy baron Pablo Escobar rośnie w siłę. Kolumbijskie i amerykańskie organy ścigania podejmują walkę z wrogiem, który zrobi wszystko, by pozostać przy władzy.

Sezon 2

Rodzina Escobarów ukrywa się przed policją. Wrogowie Pabla łączą siły. Działania Jednostki Poszukiwawczej budzą coraz większe wątpliwości.

Sezon 3

Po krwawym polowaniu na Escobara zasady się zmieniają, a uwagę amerykańskiego wydziału narkotykowego przykuwają jego następcy: kartel z Cali.

Ja od samego początku wiedziałam, że to serial idealny dla mnie. Dwa pierwsze sezony opowiadają o Pablo Escobarze, dodam tylko tyle, że jeżeli myślicie, że trzeci sezon nie będzie trzymał poziomu i będzie marną kontynuacją to… jesteście w ogromnym błędzie! Mi zostały jeszcze tylko dwa odcinki i z niecierpliwością będę oczekiwać na kolejny sezon.

ZOBACZ: BĘDZIE NOWY SERIAL PODOBNY DO „GOSSIP GIRL” I „PRETTY LITTLE LIARS”

Seriale, które polecamy na długie jesienne wieczory [PRZEGLĄD]

Wataha

Polski serial produkcji HBO. Sześcioodcinkowa produkcja sensacyjna, której akcja dzieje się w Bieszczadach w środowisku strażników granicznych.

W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Akcja dzieje się w Bieszczadach – miejscu magicznym, ale i niebezpiecznym. Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli. Serial Wataha wyreżyserowali Michał Gazda i Kasia Adamik. W produkcji występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę Łukasz Targosz. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa – Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe – Antony Root.

Seriale, które polecamy na długie jesienne wieczory [PRZEGLĄD]

Belfer

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Seriale, które polecamy na długie jesienne wieczory [PRZEGLĄD]

Stranger Things

Sentymentalna podróż do lat 80. Akcja serialu Stranger Things rozgrywa się w 1983 r. w amerykańskim stanie Indiana. Pewien chłopiec dosłownie rozpływa się w powietrzu. Przyjaciele, rodzina i lokalna policja, którzy próbują dociec prawdy, zostają wplątani w niewiarygodnie tajemniczą intrygę, w której nie zabraknie tajnych eksperymentów rządowych, przerażających sił nadprzyrodzonych oraz… pewnej bardzo ekscentrycznej dziewczynki.

ZOBACZ: POMYSŁY NA PREZENT NA DZIEŃ CHŁOPAKA – 10 PROPOZYCJI! [PRZEGLĄD]

Seriale, które polecamy na długie jesienne wieczory [PRZEGLĄD]