Nadeszła środa, więc mamy dla Was kolejny news z naszego nowego cyklu Sekrety urody gwiazd.

Środowy cykl otworzyła ikona piękna – Marilyn Monroe, której urodowe tajemnice wprowadziły niejedną z Was w osłupienie. (Czytaj: Sekrety urody gwiazd: Marilyn Monroe)

Zgodnie z prośbą niektórych z Was, dziś zdradzimy sekrety innej wielkiej gwiazdy starego kina – Rity Hayworth.

Rita Hayworth, która zapamiętana została przez wszystkich jako rudowłosa piękność, przeszła długą drogę do idealnego wyglądu.

Aktorka początkowo nie zapowiadała się na jedną z najpiękniejszych gwiazd Hollywoodu. Przeszkodą, według reżyserów, miała być podobno zbyt niska linia włosów, przez którą to aktorka wyglądała ponuro i mało inteligentnie.

W 1937 roku, po tym, jak Latynoską z niskim czołem i mocnym, ciemnym zarostem zainteresowała się wytwórnia Columbia Pictures, gwiazda postanowiła raz na zawsze zmienić swój wizerunek. Skorzystała więc z elektrolizy i usunęła niechciane włosy z czoła. Według oficjalnych danych aktorka wydłużyła czoło o ponad 2,5 centymetra. To oczywiście nie koniec zmian w wizerunku gwiazdy.

Kruczoczarne włosy nie były w owym czasie zbyt modne. Ricie nie podobał się jednak popularny i mało wyrazisty blond. Postanowiła więc przefarbować włosy na płomienny rudy, co w krótkim czasie uczyniło ją jedną z najbardziej pożądanych gwiazd.

Co ciekawe, modne i gęste włosy aktorki rosły tak szybko, że wyraźne odrosty pojawiały się już po 3 dniach. Eksperci ze studia filmowego odkryli jednak, że z dwudniowym odrostem twarz Rity nabiera charakteru i wyrazistości. Wszystkie zbliżenia kręcone więc były tylko wtedy.

Rita lubiła dbać o swoje włosy i ponoć często fundowała im specjalne płukanki, których głównym składnikiem była żurawina. (Więcej naturalnych sposobów na rude włosy znajdziecie TUTAJ.) Dziś z tego sposobu korzysta również Nicole Kidman.

Porównując zdjęcia ikony seksu łatwo zauważyć, że jej twarz od początków kariery nieco się zmieniła. Subtelniejsze rysy twarzy aktorka zawdzięczała nie tylko elektrolizie, ale i delikatnej plastyce nosa.

Za tydzień kolejna porcja urodowych sekretów gwiazd. Jeśli nie wypowiedziałyście się w komentarzach pod poprzednim postem z tego cyklu, koniecznie napiszcie tutaj, o sekretach urody jakich gwiazdach chciałybyście poczytać!

&nbsp
Sekrety urody gwiazd: Rita Hayworth

Sekrety urody gwiazd: Rita Hayworth

Sekrety urody gwiazd: Rita Hayworth