Sekrety urody gwiazd to nowy cykl newsów na Zeberce, który w każdą środę będzie serwował Wam przydatne, zaskakujące i nieraz bardzo zabawne sekrety i tricki, jakie stosują gwiazdy, by poprawić swoją urodę.

Nowy cykl rozpoczyna ikona piękna – Marilyn Monroe, której tajemnice zaskoczą niejedną z Was. Oto najciekawsze z nich.

Dieta

W 1952 roku Marilyn Monroe udzieliła wywiadu nieistniejącemu już magazynowi Pageant MM, podczas którego zdradziła, na czym polega sekret jej zgrabnej, kobiecej figury.

Na śniadanie gwiazda jadła dwa surowe jajka wymieszane z ciepłym mlekiem. Powiedziała wówczas: Wątpię, żeby jakikolwiek lekarz mógł zalecić zdrowsze śniadanie pracującej dziewczynie, takiej jak ja.

Na obiad Marilyn nie jadła nic.

Jej kolacja, którą jadła późnym wieczorem, składała się z pieczonego steku, wątróbki lub jagnięciny. Do tego jadła pięć surowych marchewek.

Gwiazda nie zapominała również o przyjemnościach: na deser jadła lody z polewą krówkową.
Zapach

Marilyn pilnie strzegła swojego ulubionego zapachu. Okazało się, że gwiazda używała fałszywego nazwiska do zakupu perfum. Brytyjska marka perfum Floris dokonała fascynującego odkrycia w czeluściach swojego archiwum. Zespół odnalazł zamówienie na 6 buteleczek perfum o zapachu róży, geranium, cedru i trawy cytrynowej, które w 1959 roku zamówiła Marilyn pod fałszywym nazwiskiem swojej pracownicy, Dorothy Blass.

Co ciekawe, perfumy, których używała Marilyn, nadal są dostępne w sprzedaży. Możemy więc pachnieć jak ikona seksu i piękna:)

Tricki

Marilyn była mistrzynią iluzji optycznej. Gdy pozowała do zdjęć uśmiechała się na tyle szeroko, by odwrócić uwagę od nosa, z kolei starannie wykonany make-up uwydatniał podbródek, który aktorka miała zbyt krótki.

Operacje plastyczne

Lekarze medycyny estetycznej zgodnie utrzymują, że Monroe przeszła kilka operacji plastycznych. Jednym z poważniejszych zabiegów było powiększenie podbródka przez wstawienie do szczęki silikonowej protezy poprawiającej owal twarzy.

Marilyn poprawiła również nos usuwając część chrząstki na jego koniuszku.

Ikona seksu nie była również zadowolona ze swoich piersi. Z tym problemem poradziła sobie wkładając w piersi implanty oraz ostrzykując je zabronionym obecnie płynnym silikonem.

Pielęgnacja twarzy

Marilyn uwielbiała wazelinę, kremy hormonalne i krem Erno Laszlo Active pHelityl. Często używała również zwykłego kremu Nivea, aby nadać twarzy blasku i delikatnie ją natłuścić.

Opalenizna

Jestem przeciwna głębokiej opaleniźnie, ponieważ lubię się czuć blondynką wszędzie – powiedziała ponoć Marilyn w jednym ze swoich ostatnich wywiadów.

Włosy

By uzyskać bardzo jasny platynowy blond, Marilyn traktowała włosy perhydrolem, przez co były potwornie suche i łamliwe.

Higiena

Mówi się, że ikona piękna nie dbała zbytnio o higienę. Nie przepadała za kąpielami, więc korzystała z nich stosunkowo rzadko. Zawsze spała nago, a nocne desery lubiła zajadać w łóżku.

Ciekawostki

Gene London, ekspert w temacie Marilyn przyznał, że gwiazda miała spore owłosienie na brodzie w kolorze brzoskwini. Puszyste blond włosy rosły na twarzy aktorki w wyniku stosowania kremu hormonalnego. Chcieli usunąć owłosienie z twarzy aktorki, ale Marilyn absolutnie odmówiła. Powiedziała, że gdy światło skieruje się w kierunku brody, spowoduje to, że jej twarz będzie mieć miękką poświatę, więc nie będą musieli fotografować jej za pomocą specjalnych obiektywów, koronki lub wazeliny, tak jak robili to z innymi gwiazdami – zdradził London.

Jak Wam się podoba nasz nowy cykl? O sekretach urody jakich gwiazdach chciałybyście poczytać? Czekamy na Wasze komentarze!

&nbsp
Sekrety urody gwiazd: Marilyn Monroe

Sekrety urody gwiazd: Marilyn Monroe