Częste prane biustonosza, choć może wydawać się dla Was czynnością oczywista, nie jest nią dla znacznej części kobiet. Niestety, niektóre panie bagatelizują znaczenie tego elementu dbania o czystość. Co jest sporym błędem!

Dlaczego? Może powodować wiele – nie zawsze oczywistych – konsekwencji. Niestety, nieprzyjemny zapach może być najmniej przykrą z nich, a jednak skutecznie psującą wygląd nawet najbardziej efektownej, seksownej bielizny.

Ale po kolei…

Jak często prać biustonosz

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli częstotliwości prania. Z racji tego, że ta część bielizny działa niczym gąbka na baterie i pot, ostatnią rzeczą, którą powinnyście zaniedbywać, to jej pranie… Biustonosz powinie być prany co najmniej raz w tygodniu! A jest to i tak „naciągane” minimum – optymalnie jest prać go co 2-5 noszeń.

Rzadko pierzecie biustonosze? Uważajcie na TE skutki!

Jak prać biustonosz

Najlepiej sprawdzi się do tego celu tradycyjne pranie ręczne. Jest ono gwarancją tego, że stanik nie odkształci się po wirowaniu, nie zniszczy się ani nie uszkodzi haftkami pozostałych pranych z nim ubrań. Alternatywą jest wykorzystanie specjalnych woreczków na bieliznę i delikatny program prania.

Co się dzieje, gdy rzadko pierzecie biustonosz

Niepranie biustonoszy może pociągać za sobą wiele nieprzyjemnych skutków. Chodzi tu przede wszystkim o kwestie związane z higieną, co w tym przypadku jest oczywiste. Kolejną kwestią jest to, że tak eksploatowany stanik zwyczajnie szybciej zniszczy się w newralgicznych miejscach.

ZOBACZ TEŻ: Nie zgadniesz, co zrobiła z biustonoszem

Jakie dokładnie mogą być skutki rzadkiego prania biustonosza?

Siedlisko bakterii

Pot i resztki kosmetyków używanych na co dzień są idealną pożywką dla bakterii, które znajdują dom w postaci biustonosza. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że jest to mało higieniczna sytuacja…

Śmierdzący problem

Tak… Nie ukrywajmy – rozkładana przez bakterie mieszanka kosmetyków i potu nigdy nie będzie pachnięć fiołkami. Nie zmienią tego ani najlepsze perfumy, ani warstwa ubrań, pod którymi ukrywać się będzie stanik…

Przebarwienia na materiale

To więcej niż pewne, że przy rzadkim praniu biustonosza na materiale, z którego został on wykonany pojawią się przebarwienia i odbarwienia. Szczególnie narażone są na to miejsca pochłaniające pot, kosmetyki i mające styczność z przylegającymi ubraniami.

Wypryski

To właśnie zbyt rzadko prany biustonosz może być odpowiedzialne za pojawianie się na skórze bolesnych wyprysków, pryszczy i wysypki. Szczególnie narażone są na to panie, które nie dbają o czystość staników sportowych… Ocierający się o spoconą skórę brudny materiał jest idealnym źródłem problemów skórnych.

Zapalenia, podrażnienia…

Zapalenie sutków to jeden z przykrych, bolesnych i najpoważniejszych skutków, które mogą spotkać właścicielki rzadko pranej bielizny. Dobrze, gdy problem skończy się jedynie na podrażnieniach…

Zatem, kogoś jeszcze trzeba przekonywać do tego, że jedna z ostatnich rzeczy, którą kobieta powinna sobie fundować, jest rzadkie pranie biustonosza?

Rzadko pierzecie biustonosze? Uważajcie na TE skutki!

Rzadko pierzecie biustonosze? Uważajcie...