Nie często zdarza się, że kwestie ustaw i polityki dzielą społeczeństwo i debatę publiczną tak dalece, że ich echa docierają nawet do świata mody. Okazuje się, że sytuację taką wywołał nowy projekt obywatelski… dotyczący całkowitego zakazu aborcji, który po przegłosowaniu w Sejmie miałby zacząć obowiązywać w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Ustawa antyaborcyjna 2016: Gdzie jest Kinga Duda?!

Kontrowersje wywołał nie tylko szczególny radykalizm zakazu – miałby on obejmować także sytuacje, w których zagrożone jest życie i zdrowie kobiety – ale i idące za jego złamaniem restrykcje, łącznie z karą więzienia. Emocje wywołuje także zapis zezwalający na wszczynanie postępowania wobec kobiet, w przypadku których zachodziło podejrzenie o to, że poronienie nie zaszło z przyczyn naturalnych…

Biorąc pod uwagę wyjątkowy brak humanitaryzmu idący w parze z projektem, ciężko dziwić się, że stanowcze NIE postanowiły powiedzieć nie tylko setki zwykłych kobiet, ale i tych związanych ze światem mody.

ZOBACZ TEŻ: Anja Rubik odważnie o seksie: Jest siłą i szalenie ważnym…

Jako jedna z pierwszych protestujące poparła Anja Rubik. Topmodelka za pośrednictwem swojego facebookowego profilu wyraziła swoje zdanie na temat radykalnego projektu.

dzieci powinny się rodzic z miłości nie przymusu (pisownia oryginalna) – napisała.

Na kolejne reakcje kobiet związanych z branżą modową także nie trzeba było długo czekać. Swoje TAK dla akcji wyraziły m.in. topmodelka Maja Salamon, właścicielka SHE/S A RIOT Ewelina Kustra i projektantka Agata Koschmieder.

Przypomnijmy, że jednym z pierwszych mocniejszych głosów przeciw projektowi okazały się słowa nie posłanek, a internautki Oliwii Piotrowskiej, która pokusiła się o rzetelną analizę projektu ustawy na FB.

Jestem z Wami ! Wspieram Was! dzieci powinny się rodzic z miłości nie przymusu ! Walczmy o Nasze Prawa i szacunek ! I…

Opublikowany przez Anja Rubik na 3 kwietnia 2016

Rubik, Salamon, Kustra poparły protest przeciw ustawie antyaborcyjnej

#WolnoscWyboru #WyborNieWieszak #FreedomOfChoice #AbortionSafeAndLegal !!!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @maja_salamon

Repost from @lamodeinfo Dziękuję za miły wtorkowy poranek 💬🍵⛅️ #lamodeinfo #vitkac #concept13

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @maja_salamon

„Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki…

Opublikowany przez Oliwia Piotrowska na 31 marca 2016