O pozycji Anny Wintour, jaką zajmuje w świecie mody, można powiedzieć wiele. Nie można jej jednak podważyć. Naczelna Vogue’a ze swoją apodyktycznością, uporem, wiedzą i stylem zapracowała na zajmowane przez siebie miejsce i prawo do dziwactw… Okazuje się jednak, że jej chęć panowania nad modą sięga nieco dalej, niż mogłoby się nam wydawać.

Ostatnio okazję do uchylenia rąbka tajemnicy otaczającej Annę miała polska topmodelka, Anja Rubik. W wywiadzie udzielonym magazynowi Gala modelka opowiedziała o kulisach uczestniczenia w organizowanej przez Wintour Gali MET.

Wintour wybiera gwiazdom kreacje i osoby towarzyszące...Jak się okazuje, naczelna Vogue’a bardzo starannie dobiera gwiazdom projektantów, którzy stworzą im galowe kreacje. Każdemu zostaje przydzielony indywidualnie twórca jego stylizacji… Gotowe projekty przechodzą przez ręce Anny – ikona mody daje im akceptację albo je odrzuca.

Nie tylko stroje gwiazd są tak starannie dobierane. Grono zaproszonych także nie może być przypadkowe. Zasada ta działa też w odniesieniu do osób towarzyszących… One także podlegają selekcji i akceptacji.

Dziwi Was jeszcze przesadna staranność Anny Wintour?

Nas dziwi jedynie to, jak Kim Kardashian udało się dostać na tegoroczną galę…

Anna Wintour decyduje o kreacjach gwiazd na Gali Met