Jeśli zmagacie się z trądzikiem różowatym, częstym schorzeniem charakteryzującym się przewlekłym zaczerwienieniem twarzy, zapewne unikacie stosowania różu do policzków. I choć może się wydawać, że to najgorsza z opcji, która jeszcze bardziej uwydatni krosty, to delikatny rumieniec, wbrew pozorom, może pomóc ukryć niedoskonałości! Musisz tylko wiedzieć jak zrobić to poprawnie.

ZOBACZ TEŻ: EKSTRAKT Z LIŚCI KLONOWYCH NA ZMARSZCZKI? DOWODZĄ TEGO NAJNOWSZE BADANIA

Profesjonalni wizażyści bardzo często stosują ten trik – umiejętne rozprowadzenie różu w strategicznych miejscach odwróci uwagę od niedoskonałości skóry.

Kiedy zmagasz się z trądzikiem w naprawdę rozległej formie, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed nałożeniem różu jest wyrównanie kolorytu cery.

Wcale nie oznacza to, że musisz w tym celu stosować mocno matujący podkład, wystarczy korektor lub lekki krem CC, który pomoże w ujednoliceniu i skorygowaniu niedoskonałości skóry. W zależności od odcienia skóry i tego jak mocny jest trądzik różowaty, robię niewielką korektę koloru przy użyciu bladozielonego odcienia korektora, by zmniejszyć zaczerwienienie. – mówi wizażystka Joanna Schlip.

ZOBACZ TEŻ: ZOBACZ, CO MOŻESZ WYCZYTAĆ Z PRYSZCZY! ICH UMIEJSCOWIENIE ZDRADZA WIELE!

Ważne jest, by nałożyć cienką warstwę, która nie spowoduje ciastowatego wyglądu. Po zneutralizowaniu skóry, łatwiej jest dobrać odpowiedni odcień różu.

Osoby cierpiące na trądzik różowaty z reguły posiadają bardzo wrażliwą skórę twarzy. Z tego powodu ważne jest, aby sam proces aplikacji różu był bardzo delikatny, by jeszcze bardziej nie podrażnić skóry. Najlepiej użyć w tym celu pędzli z miękkim włosiem i pamiętać o ich częstym myciu.

Wybór odpowiedniego odcienia ma bardzo istotny wpływ na efekt końcowy, dlatego jeśli zmagasz się z trądzikiem, unikaj mocno różowych i koralowych akcentów – rzeczywiście mogą one uwydatnić Twoje naturalne zaczerwienienia.

Zamiast tego wybierz brzoskwiniowe i brązowe akcenty, które dadzą naturalny efekt i stonują czerwony odcień skóry. To najlepszy sposób na to, by zakryć krostki i wypryski.

Pamiętaj także, by w problematycznych strefach nie aplikować produktów z błyszczącymi drobinkami, które jeszcze bardziej uwydatnią niedoskonałości. Wpadające w brązowy odcień matowe produkty połączą się z kolorem skóry i tym samym zakryją zaczerwienienia.

Co wy na to?