Wybierając buty sportowe, warto zdecydować się na zakup modelu wysokiej jakości, pochodzącego od renomowanego producenta. Do kultowych już marek należą między innymi Reebok i adidas. Które warto wybrać i na co zwrócić uwagę, przeglądając modele obydwu marek?

Buty adidas – połączenie tradycji i nowoczesnych technologii

Marka adidas już od około stu lat tworzy obuwie, które ma służyć nie tylko profesjonalnym sportowcom, ale także amatorom różnych aktywności fizycznych oraz wszystkim osobom, którym zależy na wygodzie i komforcie. Producent przykłada wagę nie tylko do tego, jak buty wyglądają, ale także do tego, jakie nowoczesne technologie zostały w nich zastosowane. Na całym świecie docenia się bardzo dobrą jakość, wygodę i solidność wykonania tych modeli. Buty marki adidas królują w na ulicach miast, a także nogach celebrytów, influencerek i blogerek. Marka ta charakteryzuje się połączeniem tradycji z nowoczesnymi technologiami takimi jak:

  • airDRy, czyli zastosowanie wodoodpornej wewnętrznej membrany, która jest zgrzewana z taśmą i szwami. W ten sposób buty z jednej strony zapewniają odpowiedni poziom wentylacji, a z drugiej są idealne pod względem zmniejszonej ilości wilgoci.
  • ClimaCOOL, czyli system, który pozwala na regulowanie temperatury ciała oraz poziomu wilgoci. W ten sposób możliwe jest swobodne oddychanie skóry i zapewnienie komfortu.
  • X-Static to specjalny materiał, który posiada właściwości antybakteryjne i sprawia, że obuwie jest bardzo higieniczne. Dodatkowo możliwe jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów po treningu.

buty sportowe

buty sportowe

Marka ADIDAS dodatkowo ma w swojej ofercie obuwie z technologią Boost, która polega na połączeniu w jednym materiale dwóch cech: giętkości i sprężystej amortyzacji. Boost to innowacja, która polecana jest przede wszystkim biegaczom, ponieważ w ten sposób możliwe jest wyzwolenie dużej dawki energii i poczucie, że biegnąc, unosisz się nad ziemią.

Buty Reebok – lekkie, trwałe i wysokiej jakości

Marka Reebok słynie z obuwia sportowego wysokiej jakości, które jest komfortowe, trwałe i bardzo lekkie. Firma posiada w swojej ofercie nie tylko buty do biegania czy gry w koszykówkę, ale także do fitnessu. Reebok w swoim obuwiu także stosuje wiele nowoczesnych technologii, a dobrym przykładem może być system amortyzacji Hexalite. Taki system jest oparty na sześciokątnych komórkach, które wpływają na siebie w momencie, gdy pojawia się nacisk ze strony użytkownika. W ten sposób buty są dużo trwalsze niż modele ze zwykłą podeszwą. Reebok ma w swojej ofercie także modele z technologią zwracającą energię, czyli buty Zig Kinetica. Dodatkowo obuwie marki Reebok charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości i trwałości.

buty sportowe

Które obuwie wybrać?

Decydując się na zakup butów sportowych, warto kierować się przede wszystkim wygodą, komfortem i osobistymi preferencjami. Przy wyborze między obuwiem adidas i Reebok tak naprawdę znaczenie mają Twoje indywidualne potrzeby. Dobrze zwrócić uwagę na zastosowane technologie w obuwiu, ich trwałość, wygląd, materiał wykonania i oczywiście design. W sklepach stacjonarnych CCC oraz na stronie internetowej sklepu znajdziesz szeroki wybór obuwia sportowego, również marek adidas i Reebok. Z pewnością znajdziesz coś wygodnego, komfortowego i dopasowanego do Twojego codziennego stylu.

 

Artykuł partnera