Wiadomość z ostatniej chwili. Raf Simons żegna się z domem mody Dior! Projektant przez trzy i pół roku sprawował stanowisko dyrektora kreatywnego marki. Dlaczego postanowił odejść?

ZOBACZ TEŻ: DIOR & I – INTERESUJECIE SIĘ MODĄ? TEN FILM MUSICIE OBEJRZEĆ

Projektant wydał w tej sprawie oświadczenie.

Po długich rozważaniach zdecydowałem się pożegnać się z domem mody Dior, dla którego pracowałem jako dyrektor kreatywny kolekcji damskich. Zrobiłem to wyłącznie z potrzeby skoncentrowania się na innych aspektach życia, choćby pasjach niezwiązanych z pracą. Chciałbym również założyć własną markę. Christian Dior jest niezwykłą firmą. To ogromny zaszczyt być częścią historii tak wielkiego domu mody – oświadczył projektant.

style="overflow:hidden;">Jeszcze niedawno pisałyśmy Wam o cudownej kolekcji na wiosnę-lato 2016. Pokaz odbył się w przepięknej scenerii – na dziedzińcu Luwru została zbudowana kwiecista góra, która robiła ogromne wrażenie. Okazuje się, że kolekcja ta była ostatnią, którą dla Diora stworzył Simons.

Projektant był szóstym dyrektorem kreatywnym tego domu mody. Zastąpił Billa Gayttena (jego projekty mogłyśmy oglądać zaledwie przez rok), który przejął stanowisko po głośnym rozstaniu z Johnem Galliano.

Jak myślicie – kto może zostać jego następcą?