Jak informuje portal WWD, najprawdopodobniej nowym dyrektorem kreatywnym domu mody Christian Dior zostanie Raf Simons. Projektant zastąpi tym samym Johna Galliano, który rozstał się ze swoim stanowiskiem w atmosferze skandalu.

Kontrakt nie został jeszcze podpisany – Simons musi najpierw uzgodnić warunki ustąpienia ze swojego dotychczasowego stanowiska dyrektora kreatywnego domu mody Jil Sander. Szanse na sukcesywne zakończenie poszukiwań nowego projektanta dla marki Dior są jednak wyższe niż kiedykolwiek i wszystko wskazuje na to, że to właśnie Simons będzie tworzył następne kolekcje.

Zatrudnienie Simonsa będzie również oznaczało radykalną zmianę wizerunku domu mody Dior. Projektant specjalizuje się w futurystycznym minimalizmie, który nie ma nic wspólnego z kreacjami, jakie wychodziły spod ręki Galliano.

WWD wskazuje, że jeśli marce nie uda się zatrudnić Simonsa, może to oznaczać dla niej poważne kłopoty. Już teraz mówi się, że najprawdopodobniej nie zobaczymy kolekcji ready-to-wear domu Dior podczas zbliżającego się Paris Fashion Week, ani też kolekcji couture, która powinna zostać pokazana w marcu. Przeciągający się brak dyrektora kreatywnego może doprowadzić dom mody do utraty płynności finansowej i poważnie nadszarpnąć jego wizerunek.

Wcześniejsze kolekcje Simonsa obejrzeć możecie tutaj. Co sądzicie o jego twórczości?