Podczas pokazów wiosennych kolekcji można było odnotować wielki powrót legginsów – chociaż ta część garderoby nigdy tak naprawdę nie znikła od czasu, gdy kilka sezonów temu projektanci sobie o niej przypomnieli. Był jednak taki okres, że na wybiegu było ich zdecydowanie mniej.

Wygląda więc na to, że w czasie przyszłej wiosny znów będzie ich wszędzie pełno. Największą grupę na wybiegu stanowiły legginsy wykonane z bardzo cienkich, transparentnych materiałów noszone pod równie delikatne sukienki, ale nie zabrakło też klasycznych – czarnych.

Oprócz zwyczajnych legginsów wystających spod spódnic, sukienek, a nawet luźniejszych spodni pojawiło się też bardzo ciekawe zestawienie, które zobaczyć możecie poniżej.

Chodzi o duet pumpy plus getry – spodnie o luźnym kroju, długości mniej więcej do kolan zostały zestawione z legginsami lub getrami typu „ocieplacze” (chodzi tylko o fason, bo getry zostały wykonane z cieniutkiej dzianiny). Całość prezentowała się dość zawadiacko, trochę w męskim stylu ale jednocześnie niezupełnie po męsku. Taki zestaw fantastycznie będzie też wyglądał skomponowany z butami na obcasie.

Zobaczcie stylizacje z wybiegu:


Marc Jacobs


Marc Jacobs


Rag&Bone