Nawet jeśli nie przepadamy za zakupami online, w ostatnim czasie musiałyśmy się do nich przekonać. Kolejne lockdowny i utrudnienia sprawiają, że chętniej kupujemy w Sieci, choć z różnymi efektami. Największy problem dotyczy rozmiarówki. Ta zmienia się w kalejdoskopie. Różnice nie dotyczą wyłącznie ubrań różnych marek. Czasami kupujemy kilka rzeczy od tego samego producenta, a tylko niektóre na nas pasują.

Dzianinowe stylizacje będą wielkim hitem jesieni! Wiemy, gdzie kupisz najmodniejsze dzianinowe spodnie w świetnej cenie

Teoretycznie nic nowego, ale to porównanie przemawia do wyobraźni.

Spodnie z sieciówek

Spodnie z sieciówek: Jaki rozmiar?

TikTokerka postanowiła sprawdzić na własnej skórze, co dzieje się z numeracją najpopularniejszych sieciówek. Zamówione przez Sophie Shakeshaft spodnie pochodziły z takich sklepów jak Topshop, ASOS czy Pretty Little Thing. Wszystkie niby w tym samym rozmiarze.

Nagranie z przymiarki wywołało prawdziwe poruszenie wśród jej obserwatorek. Okazało się, że większość ciuchów trzeba będzie zwrócić. Te okazały się zdecydowanie za małe albo wręcz ogromne.

Zobacz to na własne oczy.

Te spodnie to jeden z najgorętszych trendów tej jesieni. Kupisz je w Zarze aż o 45% taniej

@sophieshakeshaft

Clothes sizes don’t exists and company’s just make them up : change my mind #fyp #selflove #loveyourself #normalisenormalbodies #bodypositivity #asos

♬ Put Your Records On – Ritt Momney

Mierzenie spodni w pasie

„Pamiętaj, że w trakcie nagrywania moje ciało nie zmieniło swoich wymiarów. Dlatego lepiej nie przejmuj się numeracją”, przekonuje Sophie.

A my możemy jej tylko przyklasnąć. Uzależnianie swojego samopoczucia od rozmiarówki to w dzisiejszych czasach wyjątkowo zły pomysł. Ona zupełnie nic nie znaczy, bo jest zazwyczaj dziełem przypadku.

Dzięki temu genialnemu trikowi kupisz idealnie dopasowane jeansy bez mierzenia