Całkiem niedawno zastanawialiśmy się, dlaczego w jeansach pojawia się mała kieszonka z przodu. Dziś natomiast weźmiemy pod lupę niewielką kokardkę, którą często można znaleźć przy majtkach. Masz pomysł, do czego ona służy?

Majtki z kokardką – do czego służy kokardka?

Dziś odpowiedź na to pytanie jest prosta. I podobnie jak w przypadku małej kieszonki, chodzi o już teraz jedynie o ozdobę. Warto jednak wiedzieć, że kiedyś tego typu element umieszczony był na bieliźnie po to, by kobiety nie miały problemu ubrać się po ciemku. Mowa tutaj o czasach, gdy o prądzie jeszcze nie słyszano, a trzeba było rano wstać, by zająć się domem.

Odbarwione majtki do tej pory kojarzone były z chorobami, jednak to mit. Nie powinnaś się tego wstydzić!

Istnieje jednak jeszcze jedna teoria, którą przedstawiono na platformie Reddit. Konkrety?

Kokardka może pochodzić z czasów „przedelastycznych”, kiedy bieliznę przytrzymywała tasiemka przewleczona przez koronkę oczek na górze. Mała kokardka to miejsce, w którym zawiązywano tę tasiemkę. Umieszczenie z przodu jest oczywiste, ponieważ to najłatwiejsze miejsce do zawiązania jej – napisał jeden z użytkowników strony.

Przypomnijmy, że średniowieczna bielizna mężczyzn też zawierała kokardki. I jej celem również było utrzymanie majtek na właściwym miejscu. Czy rzeczywiście tak było? Trudno do końca stwierdzić. Niemniej w każdej legendzie jest ziarenko prawdy…

Do czego służy mała kieszonka w jeansach? Rozwiązanie tej zagadki sięga 1853 roku!