Bardzo dużo kobiet ma w swojej szafie kilka torebek. Z pewnością jedna z nich jest na tyle duża, by zmieścić laptop i rzeczy niezbędne na cały dzień pracy. Z doświadczenia wiemy, jak przydatna jest elegancka kopertówka, mała torebka na wyjścia ze znajomymi lub zakupy czy też saszetka na wycieczki i wypady za miasto. Zastanawiałaś się jednak, jak dobrać torebkę do stylizacji? Pamiętaj o tych kilku zasadach! Pamiętaj, że torebka, chociaż niepozorna, całkowicie może odmienić Twój look.

Najbardziej rozchwytywana torebka na świecie nosi imię księżnej Diany

Jak dobrać torebkę do stylizacji? Oficjalne spotkania wymagają małych torebek

To prawda. Chociaż z pewnością o wiele bardziej praktyczna byłaby shopperka, w przypadku oficjalnych wyjść i koktajlowych ubiorów najlepiej sprawdza się kopertówka lub niewielka torebka na łańcuszku. W środku powinny znaleźć się tylko niezbędne rzeczy, takie jak portfel, telefon, klucze i chusteczki higieniczne.

Jak dobrać torebkę do stylizacji? Dopasuj torebkę do okazji

Pamiętaj, że niektóre materiały kojarzą się z konkretnymi okazjami. Na przykład do wieczorowych stylizacji o wiele lepiej sprawdzi się skórzana lub zamszowa torebka, a podczas lata na co dzień idealnie sprawdzą się plecione koszyki.

Jak dobrać torebkę do stylizacji? Torebka NIE MUSI być w kolorze butów

Moda polegająca na dopasowaniu torebki do koloru butów utrzymywała się przez wiele lat, jednak w obecnych czasach już nie istnieje. Z pewnością pamięta ją Twoja babcia. Jednak w tym przypadku nie należy słuchać jej porad – najwięksi styliści doradzają, aby torebka wyróżniała się na tle stylizacji. Bardzo często jest tym elementem, który ją ożywia i sprawia, że nie jest nudna i przewidywalna. Zamiast koloru, możesz sparować je pod kątem materiału (np. wybierz zamszowe buty i zamszową torebkę). Da to o wiele ciekawszy i mniej oczywisty efekt.

Minitorebka Małgorzaty Rozenek. Warta swojej ceny?

Pamiętaj o tym, że im bardziej dekoracyjna stylizacja, tym mniej ozdobne dodatki

Jeśli Twoja stylizacja sama w sobie jest mocno dekoracyjna (np. ma mnóstwo falban lub jest wykonana z błyszczącego materialu), postaw na prostą, minimalistyczną torebkę bez ozdobników. W ten sposób zachowasz balans w stylizacji. Jeśli chodzi o kolor torebki, najlepiej sugerować się… kołem barw. W ten sposób torebka będzie wydawała się idealnym uzupełnieniem wybranego przez Ciebie ubrania.