Przygotowania weselne potrafią spędzać sen z powiek nie tylko Pannie Młodej. Każda kobieta chce się dobrze prezentować w towarzystwie, szczególnie jeśli doskonale wie, że na przyjęciu spotka dawno niewidzianych przyjaciół czy rodzinę. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania sukienki, dodatków, szpilek oraz umawianie makijażu oraz fryzury. Wiadomo, nie każda impreza jest warta tego, aby inwestować w nią duże pieniądze. Na szczęście wiele fryzur możesz wykonać sama, dzięki tutorialom w internecie oraz zdjęciom. Oto kilka z nich!

ZOBACZ TEŻ: ŚLICZNE I TRWAŁE FRYZURY NA DESZCZOWE DNI, KTÓRE WYKONASZ W KILKA MINUT!

HOLLYWOODZKIE LOKI

Najbardziej popularne w Polsce są dwa rodzaje fryzur: upięcia i efektowne, trwałe loki. Z tymi drugimi niestety często jest spory problem. I nie chodzi tutaj o znalezienie dobrej fryzjerki, która zrobi je zgodnie z życzeniem, bo do tego wystarczy Ci google i mapa Twojego miasta. Gorzej z utrwaleniem – wiele fryzjerek nadal wierzy w nieprzemijającą modę na lakier, który skleja włosy, niszczy strukturę włosa i cebulki. Nie wspominając o tym, co będziesz musiała zrobić w nocy, kiedy wrócisz z udanej zabawy. Niektórzy twierdzą, że wymycie lakieru zajmuje im nawet kilka dni.

ZOBACZ TEŻ: ŁATWE I SZYBKIE FRYZURY NA CO DZIEŃ DLA DŁUGICH I PIĘKNYCH WŁOSÓW. PRECZ Z NUDĄ!

MESSY HAIR NA WESELU

Właśnie dlatego coraz więcej osób stawia na delikatne, roztrzepane włosy, które wyglądają jakby były eleganckim efektem dobrej zabawy oraz tańca do rana. Drugim plusem takiej fryzury jest to, że nawet jeśli włosy się popsują, będzie je bardzo łatwo naprawić. Nie potrzeba też do niej wielu utrwalaczy, silikonu oraz lakieru. A efekt może Cię bardzo zaskoczyć! Warto przy tej fryzurze postawić na mocny makijaż, szczególnie jeśli chodzi o usta. Odważny kolor jeszcze bardziej podkreśli pazur oraz naturalne “roztrzepanie”.

CZY MOGĘ PRZYJŚĆ W PROSTYCH WŁOSACH?

Bardzo niewiele kobiet decyduje się na proste włosy podczas wesela z dwóch prostych powodów – aby wyglądały naturalnie, trzeba mieć naprawdę grube i zadbane włosy. Bez tego nie pomoże nawet prostownica. Wiele kobiet, które ma również krótkie i cienkie włosy stawia na proste i niewydumane włosy. Ciężka i skomplikowana fryzura jest dość trudna w wykonaniu na włosach do ramion, a dodatkowo, często włosy po upięciu nie trzymają się i uciekają szpilkom i wsuwkom. Niemniej, są nadal osoby, które stawiają na stylizacje w stylu “wet hair”. Nie wiemy jednak, jak na takie włosy zareaguje Twoja ciocia czy babcia.

WIELKIE I MAŁE UPIĘCIA

W związku z wygodą podczas przyjęcia, wiele kobiet decyduje się na upięcia. A dzięki kreatywności i pomysłowości wielu fryzjerek, z roku na rok mamy do wyboru coś więcej niż tylko pokryty grubą warstwą lakieru “hełm”. Tak naprawdę w wielu miejscach w Polsce te czasy minęły bezpowrotnie. Teraz włosy mają być estetyczne i eleganckie, bez efektu obciążenia włosów czy szpilek wbijających się w skórę.

Jednym z najpopularniejszych upięć jest luźna inspiracja koka, złożonego z wcześniej skręconych włosów lokówką bądź prostownicą. Najczęściej jest to upięcie na dole, bezpośrednio nad szyją. Włosy zwijane są do środka i przeplatane między sobą. Niektóre fryzjerki stosują też trick z podwójnymi kucykami, które są między sobą przeplatane i spinane tylko kilkoma wsuwkami. To właśnie dzięki temu efekt jest tak naturalny i pasujący wszystkim kobietom.

Jako jeden z najczęściej powtarzanych tricków, fryzjerki przyznają, że przy prostych włosach, podnoszą nieco włosy za pomocą szczotki typu “tangle teezer”. Przy odpowiednim utrwaleniu fryzury, zapewniają, że można w nich przetańczyć całą noc bez dodatkowych poprawek.

ZOBACZ TEŻ: Proste fryzury na wesele (Instrukcja krok po kroku!)

UPIĘCIE NAD SZYJĄ

Innym, równie często wybieranym upięciem jest stworzone z prostych włosów, które są zwijane na dole, nad samą szyją. Bardzo ważne jest przy tym zrobienie przedziałka. To właśnie on sprawi, że nawet nieudane upięcie na dole będzie do przełknięcia. Warto też wspólnie z fryzjerką zadecydować, czy wyjęte z przodu włosy i puszczone luźno bądź zakręcone nie poprawią efektu. Nie bez znaczenia jest też tutaj makijaż – odpowiednio wykonturowana twarz pozwoli na upięcie bez wyjmowanych włosów przy każdej buzi.

Duże znaczenie mają również włosy w centralnej części głowy, przebiegające wzdłuż linii przedziałka. Zauważ, że większość z proponowanych ujęć w ten sposób, ma w tym miejscu odpowiednio podniesione włosy. W ten sposób bardzo często podnosi się włosy, dodając jej objętości, nawet przy cienkich i krótkich włosach.

Macie swoje sprawdzone fryzury, które zawsze nosicie na przyjęciach weselnych? Czekamy na Wasze komentarze!