Dobieranie prezentu może dziś być trudnym zadaniem. Wybór na rynku jest tak duży, że nie sposób zorientować się pośród nowości. Właśnie w tym celu powstała platforma https://lovvi.pl/, czyli unikalne miejsce, w którym każdy znajdzie prezent idealny do potrzeb osoby, której chce go wręczyć, z uwzględnieniem okazji, na jaką ma być on dany. Sprawdźmy, jakie funkcjonalności pozwalają dobierać prezent pod kątem swoich oczekiwań.

Ile lat ma osoba, dla której jest prezent?

Pierwszym, co warto określić, jest wiek osoby obdarowywanej. W przypadku młodzieży może być orientacyjny, to znaczy zakres: podstawówka, gimnazjum, liceum. Ułatwia to też orientację, jeśli szukasz prezentu dla dziecka znajomych czy kuzyna i nie jesteś pewien, ile dokładnie ma on lat. Wystarczy w czasie rozmowy z rodzicami skierować rozmowę na system edukacji i zapytać, do której chodzi szkoły. Dowiesz się dzięki temu, czy bardziej spodobają mu się prezenty dla uczniów podstawówek, gimnazjów czy liceów. Ważna jest też możliwość dobierania prezentu do okazji. Zupełnie co innego wypada dać osiemnastolatkowi z okazji urodzin, zdanej matury, a co innego wręczymy mu, jeśli właśnie się ożenił. Wszystkie popularne okazje znajdziesz na Lovvi wraz z propozycją prezentów, które najlepiej się wtedy sprawdzą.
Prezenty według osobowości, czyli jak szczegółowo wybrać prezent

Co Cię z nim łączy?

Możesz też określić, jaka relacja łączy Cię z daną osobą. Bo przecież niezależnie od tego, że Twój tata i szef to mężczyźni w identycznym wieku i z tego samego miasta, jeśli zupełnie co innego wypada im kupić. Dla taty będą to prezenty bardziej osobiste, być może coś, co ma związek z jego hobby, np. majsterkowaniem. Szefowi wypada raczej kupić coś uniwersalnego, jak butelka drogiego alkoholu lub wieczne pióro. Osobną kategorią są prezenty ślubne. Możesz określić, czy mają być dla jednej osoby czy dla dwojga, a także jakiego mają być rodzaju. Bo nieco co innego kupimy parze, którą doskonale znamy, a co innego znajomym z pracy. Dlatego na Lovvi możesz wybrać tez, czy prezent ślubny ma być dowcipny, czy może przeznaczony dla pary, która ma potomstwo.
Prezenty według osobowości, czyli jak szczegółowo wybrać prezent

Przeżyj swój prezent

Nowością są prezenty z działu „Przeżycia”. Znacznie ułatwia to znalezienie prezentu. Przykładowo pary chętnie wybierają przeżycia dla dwojga. Doświadczenia takie, jak kurs tanga czy skok ze spadochronem cementują związek i stają się pięknym wspomnieniem na całe życie. Możesz też sprawić przyjemność osobie, którą znasz jako smakosza. Degustacja piwa czy wina to niezobowiązujący prezent, który pewnie spodoba się osobom, które lubią się relaksować z kieliszkiem w dłoni. Dobieranie prezentu można też rozpocząć od określenia, czy dana osoba lubi adrenalinę, czy nie. Jeśli tak, idealny dla niej będzie pobyt w escape room, czyli pokoju zagadek czy horroru, z którego trzeba wydostać się przed upłynięciem określonego czasu. Plusem escape roomu na prezent jest to, że skorzystanie z niego zajmie najwyżej godzinę i jest dostępne już w kilkudziesięciu lokalizacjach w całej Polsce. Dzięki temu osoba obdarowana będzie mogła wyskoczyć na taką atrakcję nawet w czasie przerwy w pracy. Wygoda staje się coraz ważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o korzystanie z takiego zorganizowanego prezentu. Mieszkaniec gór, który dostanie możliwość zwiedzenia statku Batory w gdyńskim porcie, może nigdy nie być w stanie skorzystać z tego prezentu. Warto o tym pamiętać, planując taki zakup.

Prezent dla osoby zestresowanej i kierowcy

Jeśli solenizant nie jest osobą, która lubi adrenalinę, chętniej skorzysta z pobytu w SPA. Godzina spędzona na masażu relaksuje często tak samo, jak krótki urlop, dlatego warto zafundować go osobie, która jest wiecznie zestresowana i ma dużo problemów. Inną grupą, dla której można dobrać prezent na platformie Lovvi w dziale „Przeżycia”, są kierowcy. Wiele osób jeździ samochodem nie tylko ze względów praktycznych, ale i z pasji. Jeśli Twój znajomy ogląda w internecie filmiki motoryzacyjne i nie przepuści okazji, by zobaczyć na żywo nowy model samochodu, może spodobać mu się coś z tego działu. Każdy fan aut chętnie przejedzie się choć raz w Ferrari lub weźmie udział w kontrolowanym drifcie na torze. Ale uwaga – sprawdź wcześniej, czy dana osoba faktycznie kocha motoryzację. Przepracowany kierowca ciężarówki może nie być zachwycony, jeśli każemy mu wsiadać do auta jeszcze po pracy.
Gdy już ustalisz, co danej osobie się spodoba, na koniec możesz jeszcze filtrować wyniki pod kątem tego, ile pieniędzy możesz poświęcić na zakupy. Czasem chodzi o coś dla kolegi z biura, i wtedy nie chcesz rujnować się, by sprawić mu przyjemność. Innym razem chodzi o ważną rocznicę, więc powinieneś wydać nieco więcej, bo tego może oczekiwać osoba obdarowana. Na Lovvi.pl znajdziesz coś niezależnie, czy masz do wydania kilkanaście, czy kilkaset złotych.