Polska doczekała się pierwszego filmu biograficznego o projektancie.

Już 13 czerwca na ekranach kin zagości obraz, który powinni zobaczyć wszyscy wielbiciele mody – Tomasz Ossoliński. Before the Show.

Dokument opowiada o gorączkowych trzytygodniowych przygotowaniach do efektownego pokazu, zwieńczającego dwudziestolecie pracy Tomasza Ossolińskiego. Odbywający się w strugach deszczu modowy spektakl owiany był do tej pory tajemnicą – odbył się bez udziału kamer i fotoreporterów. Ten film to niezwykła okazja, aby wreszcie odkryć wyjątkową, nie prezentowaną dotąd szeroko kolekcję.

Tomasz Ossoliński jako 18-latek wkroczył do fabryki ubrań „Bytom” na Śląsku, aby przez kilka lat szkolić rzemiosło i odkryć swoją największą życiową namiętność – modę. Jest jedynym projektantem, który z dumą mówi o sobie, że jest krawcem. Jedna z jego współpracownic tak mówi o Ossolińskim: To jedyny znany mi projektant, który potrafi usiąść do stołu, sam wykroić i uszyć.

Reżyserką filmy jest Judyta Fibiger, z kolei muzykę skomponował Daniel Bloom (Nieulotne, Wszystko co kocham). Wybierzecie się do kin?

Powstał film o Tomaszu Ossolińskim!

Powstał film o Tomaszu Ossolińskim!