Niestety większość z nas ma zastrzeżenia do wyglądu swoich warg. Chciałybyśmy, żeby były pełniejsze, większe, jędrniejsze, miały inny kształt. Dlatego właśnie wiele kobiet wybiera się do lekarza medycyny estetycznej i wypełnia wargi kwasem hialuronowym. Niestety efekt czasem nie jest taki, jakiego byśmy się spodziewały – usta wyglądają nienaturalnie i po pewnym czasie zmieniają kształt.

Czytaj także: OMG! CZY MAFFASHION ZNOWU POWIĘKSZYŁA USTA? (FOTO)

Powiększanie ust za pomocą kwasu jest stosunkowo bezpieczne, ale po około 12 miesiącach organizm w końcu wchłania kwas, więc efektami zabiegu nie można się cieszyć zbyt długo. Między innymi dlatego właśnie coraz częściej w gabinetach lekarskich wykonuje się powiększanie ust własnym tłuszczem.

Na czym polega zabieg powiększania ust tłuszczem?

Powiększanie ust własnym tłuszczem nie jest zabiegiem skomplikowanym – trwa około 20-40 minut i jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Najpierw lekarz cieniutką igłą pobiera tłuszcz, najczęściej z brzucha lub ud, a następnie wkuwa igłę w usta wstrzykując jednocześnie odpowiednie ilości tłuszczu. Przed zabiegiem konieczne są badania (grupa krwi, morfologia, czasy krzepnięcia i krwawienia, ekg). W celu powiększenia ust potrzebna jest niewielka ilość tanki tłuszczowej (zwykle 20-30 ml).

Czytaj także: JENNIFER LOPEZ POWIĘKSZYŁA USTA I CHWALI SIĘ NIMI NA INSTAGRAMIE? (FOTO)

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Co istotne, w zabiegu jest wykorzystywana naturalna tkanka, więc zagrożenie wystąpienia jakiejkolwiek reakcji alergicznej lub odrzucenia tłuszczu przez organizm praktycznie nie istnieje. Do naszego organizmu nie trafia żaden obcy produkt, co eliminuje wiele powikłań. Rekonwalescencja po powiększaniu ust własnym tłuszczem jest dość krótkotrwała i niezbyt uciążliwa, zabieg nie powoduje także wielu skutków ubocznych. Do najczęściej pojawiających się objawów niepożądanych zalicza się obrzęk ust, który znika po kilku dniach.

Czytaj także: Usta Rosie Huntington-Whiteley stały się GIGANTYCZNE

Ile kosztuje powiększanie ust tłuszczem?

Cena zabiegu jest podobna do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Zapłacimy za niego od 800 do 1300 złotych, w zależności od lekarza i gabinetu. Zabieg powiększania ust kwasem trzeba powtarzać co 6-12 miesięcy, tak więc na przestrzeni lat powiększanie ust tłuszczem jest dużo bardziej opłacalne.

Powiększanie ust tłuszczem - na czym polega i ile kosztuje?