Problem podrażnień skóry dotyczy wielu kobiet. Przedstawiamy skuteczny sposób na wyrównanie kolorytu cery i pozbycie się nieestetycznych wypieków.

Maskowanie niedoskonałości za pomocą makijażu nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie likwiduje źródła problemu. Podrażnienia mogą być skutkiem działania zanieczyszczeń, czynników atmosferycznych (np. mrozu, słońca, wiatru) albo substancji zawartych w kosmetykach. Działanie niektórych czynników podrażniających można całkowicie zredukować. Jeżeli rumień pojawi się po aplikacji preparatu, trzeba zaprzestać stosowania produktu. Niemniej nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie szkodliwego wpływu czynników zewnętrznych. Z pomocą przychodzą specjalne kosmetyki, które zapewniają ochronę i działają kojąco na skórę.

Powiedz STOP zaczerwienieniom na twarzy!Preparaty do pielęgnacji

Delikatna cera podatna na podrażnienia bardzo szybko traci odpowiedni poziom nawilżenia. Właściwa pielęgnacja pozwala temu zapobiec. Poleca się stosowanie emulsji o prostym składzie oraz emolientów i wód termalnych o niskiej zawartości jonów. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnowania wrażliwej skóry powinny posiadać pH równe 6-6,5. Warto stosować tonik, żel oczyszczający oraz krem CC na dzień. Preparat powinien zawierać wyciągi z ziół o przeciwzapalnym i przeciwalergicznym działaniu. Krem przeznaczony do pielęgnacji delikatnej cery nie zawiera barwników i substancji zapachowych, które przyczyniają się do powstawania podrażnień. Należy wybierać
preparaty hipoalergiczne, które zawierają wyłącznie substancje niepowodujące alergii. Przykładem preparatu przeznaczonego właśnie do pielęgnowania wrażliwej skóry może być Mixa krem CC. Receptura opracowana przez znaną francuską markę składa się między innymi z kwiatu arniki, witaminy B3 i kofeiny. Krem CC zatrzymuje wodę komórkach oraz pochłania wilgoć z otoczenia, utrzymując optymalny poziom nawilżenia.

Jakich preparatów unikać?

Zastosowanie nieodpowiednich preparatów lub poddanie się pewnym zabiegom kosmetycznym może spowodować pojawienie się nieestetycznych wypieków. Należy unikać stosowania biologicznych wyciągów i złożonych produktów kosmetycznych. Delikatna cera bardzo źle reaguje na zasadowe mydła, twardą wodę oraz toniki i żele przygotowane na bazie wody i alkoholu. Wymienione środki przeznaczone do codziennej pielęgnacji powodują przesuszenie skóry, co zwiększa skłonność do podrażnień. Ponadto nie poleca się używania kosmetyków zawierających zapachowe olejki, ponieważ eteryczne substancje mogą wywołać alergię.

Które zabiegi kosmetyczne są szkodliwe?

Wrażliwa cera bardzo źle znosi mikrodermabrazję oraz zabiegi wymagające zastosowania kwasów owocowych i kwasu salicylowego lub retinolu. Należy unikać maseczek z alg morskich, zabiegów chłodzących i dermabrazji laserowej. Wymienione zabiegi mogą doprowadzić do pogorszenia stanu skóry i powstania podrażnień. Warto regularnie wykonywać peeling kawitacyjny, migdałowy i pirogronowy. Ponadto można stosować mezoterapię wykorzystującą preparaty na bazie rutyny, witaminy C i K. Po wykonaniu wymienionych zabiegów dochodzi do wzmocnienia struktury komórkowej. Poprawa kondycji skóry jest zauważalna po wykonaniu serii około 5-6 zabiegów. Koloryt cery ulega poprawie oraz dochodzi do odbudowy warstwy ochronnej naskórka. Nie ma przeciwwskazań do stosowania kwasu hialuronowego w celu wygładzenia zmarszczek. Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto poinformować kosmetyczkę o przebytych chorobach przewlekłych i ewentualnym zażywaniu leków.

Powiedz STOP zaczerwienieniom na twarzy!