Na brytyjskiej stronie internetowej marki GAP wystawiono na sprzedaż „obozową koszulę”, która przypomina mundury noszone przez więźniów nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Nie ma wątpliwości, że oferta sklepu jest wysoce niestosowana i obraźliwa dla ofiar obozów koncentracyjnych.  Nie wiadomo, kiedy dokładnie koszula w szaro białe paski pojawiła się na stronie internetowej gap.com, jednak pierwsze reakcje internautów na Twitterze pojawiły się już w czwartek. Koszuli nie można znaleźć już na stronie, niestety w piątek rano (15.05) nadal wyświetlała się w reklamach marki w mediach społecznościowych.

Oficjalna odpowiedź marki na zarzuty o sprzedaży „obozowej koszuli”

Na zarzuty na temat koszulki w szaro-białe paski wypowiedziała się przedstawicielka marki GAP.

„Bardzo nam przykro z powodu tego niedopatrzenia. Naszym zamiarem nigdy nie było zaprojektowanie koszuli, która mogłaby być interpretowana lub kojarzona w ten sposób, a zatem niezgodna z przekonaniami i wartościami naszej firmy. Natychmiast zareagowaliśmy i usunęliśmy przedmiot z naszej witryny”- tłumaczy rzeczniczka marki Annie Lee.

Ten oburzający projekt niestety nie jest wyjątkiem. Branża odzieżowa wielokrotnie próbowała sprzedawać ubrania inspirowane mundurami obozowymi.