Okazuje się, że Olimpiada to także rywalizacja o korzystniejsze, wizualne zaprezentowanie się na ceremonii otwarcia. Na razie prezentujemy doniesienia na ten temat z ekipy amerykańskiej.

Już wkrótce zobaczymy reprezentantów USA ubranych ponownie od stóp do głów przez Ralpha Laurena. Co projektant przygotował tym razem? Postawił na klasykę – i tak zobaczymy sportowców w granatowych, puchowych kurtkach, w zwężanych spodniach i wełnianych czapkach inspirowanych tymi, które sportowcy nosili na olimpiadzie w Lake Placid, która odbyła w 1932 roku.

Dla kontrastu mamy ekscentryczne pomysły sióstr – Kate i Laury Mulleavy reprezentujących markę Rodarte. W najbliższym, weekendowym wydaniu New York Times, w portfolio fotografa Ryana McGinleya zobaczymy 13 niezwykle oryginalnych projektów, wykonanych na drutach lub szydełku. Na zdjęciu widzimy łyżwiarza figurowego Johnny’ego Weira w kostiumie, który w całości powstał właśnie na szydełku. Robi wrażenie, z pewnością pełna odsłona mini-kolekcji dla sportowców będzie nie mniej ekscentryczna.

Jak oceniacie te pomysły?