W styczniowym wydaniu magazynu In style znajdziemy interesujący artykuł pt.Projekt przyjaźń. Pięć polskich gwiazd, wśród których są: Monika Brodka, Małgorzata Kożuchowska i Magdalena Cielecka, opowiada o współpracy z rodzimymi projektantami, która to z czasem zaczęła przeradzać się w przyjaźń.

Monika Brodka jest pod wrażeniem talentu Agnieszki Maciejak. – Kiedy cztery lata temu przyjechałam do Warszawy, stylistka wypożyczyła dla mnie hipisowskie, patchworkowe ciuchy zaprojektowane przez Agnieszkę. Zakochałam się w nich od razu.

Maciejak cieszy się, że może ubierać osobę tak otwartą na modę, jaką jest Brodka: – Monika jest zawsze o krok przed innymi. Nie przejmuje się tym, że może wzbudzać kontrowersje.

Małgorzata Kożuchowska najbardziej z polskich projektantów ceni Dawida Wolińskiego, głównie za prostą konstrukcję i uniwersalność. Aktorka przyznaje, że to właśnie on namówił ją do wypróbowania sylwetki w stylu lat ’50 – obcisłej bluzki połączonej z wąską spódnicą z podwyższonym stanem.

– Małgosia ma niestandardowy gust, lubi zmieniać wizerunek, co dla projektanta jest inspirujące – opowiada Woliński o swojej muzie. Projektant chwali też aktorkę za ciekawość mody – nigdy nie odrzuca jego projektów, zanim ich nie przymierzy.

Kolejnym zgranym duetem okazały się dwie kobiety kochające modę: Magdalena Cielecka i Małgorzata Baczyńska. – Na niej moje suknie wydają się piękniejsze, niż mogłabym oczekiwać – mówi projektantka o Magdalenie Cieleckiej. Ta natomiast komplementuje Baczyńską za umiejętność wydobywania z kobiety tego, co ma najpiękniejsze.

Więcej szczegółów znajdziecie w styczniowym numerze magazynu In Style.

 Polscy projektanci i ich muzy  Polscy projektanci i ich muzy

 Polscy projektanci i ich muzy  Polscy projektanci i ich muzy

 Polscy projektanci i ich muzy  Polscy projektanci i ich muzy