Markowa torebka to obiekt pożądania wielu kobiet. Kultowe it bags kuszą nas na każdym kroku, promują je gwiazdy, celebrytki i blogerki modowe. Od pięknych zdjęć pęka w szwach Instagrami i Pinterest. Z pewnością w głowie niejednej z Was pojawiła się myśl: A może by tak zainwestować? Spokojnie, nie jesteście same!

ZOBACZ: JESTEŚCIE CIEKAWE, JAK WYGLĄDA PROCES POWSTAWANIA BUTÓW?

Kiedy złapałyśmy za najnowszy numer magazynu Harper’s Baazar, od razu rzuciło nam się w oczy to, że jednym z tematów numeru są markowe torebki. Nasze koleżanki postanowiły wziąć pod lupę kultowe modele, a także doradzić, na co warto zwrócić uwagę, gdy zdecydujesz się na zakup nietaniego dodatku. Jesteście zainteresowane?

Details. ✨

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kenza Zouiten (@kenzas)

Stawiaj na ponadczasowe klasyki

Jeżeli nie planujesz zapełnić garderoby dziesiątkami najróżniejszych torebek, wybieraj modele, które nie przestaną być modne po jednym sezonie. Przede wszystkim pomyśl o tych najbardziej wszechstronnych, takich jak kultowa Chanel 2.55, która ze wszystkim świetnie wygląda. Poza tym to dobra lokata kapitału, artykuły luksusowe z roku na rok stają się bowiem coraz droższe. Platforma baghunter.com podaje na przykład, że w ciągu ostatnich pięciu lat cena wspomnianego modelu wzrosła aż o 70 procent!

ZOBACZ: 5 IT BAGS, W KTÓRE WARTO ZAINWESTOWAĆ

Two favorite Valentino beauties 💙💛

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anni (@fashionhippieloves)

Wybieraj sprawdzone adresy

Kiedy decydujesz się na zakup nowej torebki w internecie, korzystaj z autoryzowanych stron. Butiki online luksusowych marek, renomowane platformy e-commerce typu Net-A-Porter czy sklepy internetowe domów handlowych dają gwarancję bezpiecznych zakupów. Warto pamiętać, że Dior, Chanel, Hermes i Celine nie prowadzą sprzedaży online ubrań, torebek i butów.

I’ll give you the world If you give me the stars 🌙✨🌟💫 #ItalianDays

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Chiara Ferragni (@chiaraferragni)

Najczęściej podrabiane modele torebek to te najbardziej popularne

Fałszerze liczą na szybki zysk, dlatego zwykle kopiują sprzedażowe hity. Gdy wybieramy torebkę z limitowanej kolekcji, możemy mieć większą pewność, że nie trafimy na podróbkę.

ZOBACZ: JANE BIRKIN CHCE ZMIANY NAZWY SŁYNNEJ TOREBKI HERMES

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem tej wymarzonej torebki? Odsyłamy Cię do papierowego wydania Harper’s Baazar, gdzie oprócz wymienionych wyżej wskazówek znajdziesz jeszcze 6 innych. Teraz zakupy nie sprawią Ci żadnych trudności!

O jakiej torebce marzysz najbardziej?