Rodzina królewska znana jest z tego, że prowadzi wystawny tryb życia, nieosiągalny dla zwykłych śmiertelników. Nic dziwnego, że kiedy dochodzi do zaręczyn, pierścionki zapierają dech w piersiach. Diamenty z pierścionka zaręczynowego królowej Elżbiety, podarowanego jej przez księcia Filipa, zostały zabrane z tiary, która należała do jego matki, księżnej Alicji z Grecji. Tymczasem książę Karol oświadczył się Camilli Parker Bowles pierścionkiem Art. Deco z kolekcji swojej babci. Który z pierścionków zaręczynowych był najdroższy, a który najbardziej kontrowersyjny?

Książę William zadał pytanie zaręczynowe Kate Middleton z pomocą dawnego pierścionka zaręczynowego należącego do jego zmarłej matki księżnej Diany. 12-karatowy owalny szafir otoczony diamentami, technicznie należał do księcia Harry’ego, ale ten chciał, żeby to jego przyszła szwagierka go odziedziczyła.

„Jedyną rzecz, którą zatrzymał po matce, oddał bratu”, powiedział były kamerdyner księżnej Diany, Paul Burrell. „To bezinteresowne i miłe. Taka dokładnie była Diana”, dodał.

Kiedy nadszedł czas, aby znaleźć pierścionek zaręczynowy dla Meghan Markle, książę Harry był zaangażowany w inny projekt. Pierścionek jego małżonki zawiera trzykaratowy diament o szlifie poduszkowym z Botswany. Kamienie, które znalazły się na pierścionku, również należały do księżnej Diany.

Gemmolog Grant Mobley powiedział, że podczas gdy kamień centralny plasuje się w przedziale od 95 000 do 155 000 dolarów, kamienie boczne wyceniono na około 5000 dolarów za każdy. Prawdopodobnie jednak są warte znacznie więcej, ponieważ pochodzą z osobistej kolekcji Diany. „Wszystko, co należy do Diany, zawsze będzie warte więcej niż rzeczywista wycena”, wyjaśnia.

Tom Bower pisze kontrowersyjną biografię Meghan Markle. Rodzina królewska jest przerażona

To Kate Middleton ma najdroższy pierścionek zaręczynowy

Chociaż każdy królewski pierścionek zaręczynowy jest wspaniały, jeden z nich ceniony jest wyżej niż pozostałe. To pierścionek, który książę William podarował Kate Middleton. 12-karatowy owalny szafir z Cejlonu otoczony 14 brylantami w pasjansie, pierwotnie należał do zmarłej księżnej Diany.

„Pierścień Kate Middleton ma najwyższą szacowaną wartość ze względu na ogromny, 12-karatowy szafir cejloński. Nie wspominając o spuściźnie po pierścionku, który kiedyś należał do księżnej Diany”, powiedział Maxwell Stone, dyrektor kreatywny Steven Stone Jewellers! W swojej publikacji Crisscut Steven Stone Jewellers dodał: „Szafir ma głęboki, królewski błękit o jakości AAAA, co czyni go jednym z najcenniejszych w swoim rodzaju”. Pierścionek został wyceniony na około 500 000 dolarów. Oczywiście sentymentalna wartość pierścionka czyni go bezcennym.

Stone dodał, że wszystkie królewskie pierścionki zaręczynowe są hitem wśród przyszłych panien młodych na całym świecie. „Pierścionek Kate Middleton wywołał trend na pierścionki zaręczynowe z szafirem. Przez lata mieliśmy prośby o repliki wszystkich królewskich pierścionków, co tylko pokazuje, jak duży wpływ mają królewskie damy na nasz styl” – powiedział.

Sonda

Stylizacja Meghan Markle

Co sądzisz o burgundowej stylizacji Meghan Markle?

Pierścionek zaręczynowy Meghan Markle

Nic dziwnego, że książę Harry wydał dużo pieniędzy na diamenty dla swojej narzeczonej. Pierścionek zaręczynowy swojej matki – który odziedziczył – oddał swojemu bratu dla Kate Middleton, ale w zamian stworzył wspaniały pierścionek z trzema diamentami dla Meghan Markle. Wartość pierścionka szacuje się na 350 000 dolarów.

Nie chodzi jednak tylko o wielkość kamienia. Chodzi o przejrzystość, a według ekspertów diamenty Meghan są niezwykle czyste. „Bardzo trudno jest określić czystość bez zbadania kamienia, ale można sobie wyobrazić, że książę Harry wybrał coś bliskiego bezbłędności” – powiedział Grant Mobley, gemmolog i dyrektor firmy Pluczenik Diamond Company.

„Mamy do czynienia z końcem pandemii”. Rząd ogłasza łagodzenie restrykcji