Po niesamowitym sukcesie kolekcji Supercolor, Pharrell Williams nie osiadł na laurach. Już 7 sierpnia odbędzie się premiera nowej, ekskluzywnej odsłony modelu adidas Originals Superstar. Supershell to inspiracje sztuką, anime, otaczającym nas światem i obrazami rodem ze świata bajek.

Do współpracy przy projekcie Supershell, Pharrell Williams zaprosił artystów, których wyróżnia niebywała kreatywność i indywidualizm. Dzięki ich pełnej inwencji pracy, pierwszy raz w długiej historii modelu tzw. shelltoe zyskały nowy wygląd.

Jak teraz prezentuje się kultowy but? Klasyczna, gumowa osłona palców, przypominającą muszlę, została ożywiona poprzez autorskie grafiki artystów. Dzięki ich zaangażowaniu każdy z modeli Supershell wyróżnia się niepowtarzalnym designem.

Pierwszą odsłonę linii, czyli kolekcję Artwork stworzyli fotografka Cass Bird, japoński artysta związany ze stylem anime – Mr, znany z barwnego i zabawnego stylu Todd James oraz Pharrell Williams. Muzyk uzupełnił linię sześcioma parami butów, które wyróżnia pełen energii, kwiatowy motyw.

Limitowana edycja Superstarów pojawi się w klasycznej, białej i czarnej kolorystyce eksponującej oryginalne dzieła. Fani twórczości artystów będą mieli jeszcze jeden powód do zadowolenia. Jaki? Zarówno prawy jak i lewy but w każdej parze będzie prezentował inną grafikę! Linia Supershell to więc olbrzymia dawka kreatywności i odwagi w prezentowaniu oryginalnego stylu.

Informacje o artystach:

Todd James jest znanym nowojorskim artystą, którego prace i instalacje były wystawiane w galeriach i muzeach na całym świecie. Znany z kolorowych, pełnych energii prac twórca przyznaje, że czerpie inspirację z otaczającego świata, kreskówek, graffiti i amerykańskiej popkultury.

Cass Bird mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Twórczość znanej fotografki związana jest ze sztuką, modą oraz projektami o charakterze komercyjnym. Cechuje ją spontaniczny i młodzieńczy styl. Regularnie współpracuje z magazynami takimi jak: Vogue, i-D, Hobo, Details, GQ i T – The New York Times Magazine.

Mr to japoński artysta, który w swoich obrazach, rzeźbach i video opiera się na motywach zaczerpniętych z mangi i anime. Artysta w 2014 roku stworzył oryginale video do piosenki „It Girl” Pharrella Williamsa.

Zobaczcie także, co Pharrell Williams mówi o linii Supershell!

A co Wy o nich myślicie? 😉

Pharrell Williams projektuje dla Adidasa!

Pharrell Williams projektuje dla Adidasa!

Pharrell Williams projektuje dla Adidasa!

Pharrell Williams projektuje dla Adidasa!

Pharrell Williams projektuje dla Adidasa!
Artwork by Mr. ©Mr./Kaikai Kiki Co., Ltd. All Rights Reserved.