Motyw pawiego oka pojawia się w wielu wiosennych kolekcjach. Odcienie chłodnego błękitu i turkusu z lekkim fioletowym połyskiem świetnie nadają się nawet na dzienny makijaż. Modyfikując natężenie ciemnych kolorów w kilka chwil możemy zamienić go w wieczorowy. Czy jest on uniwersalny? Na pewno nie, ale te z Was, które natura obdarzyła szarą lub stalowo niebieską tęczówką będą wyglądać w nim rewelacyjnie. Specjaliści z ABJPhotography specjalnie dla Czytelniczek Zeberki krok po kroku prezentują, jak wykonać podobny makijaż.

Zawsze zaczynaj makijaż od dokładnego oczyszczenia i przygotowania skóry twarzy. Po zimie szczególnie „chce się jej pić”, pamiętaj aby ją odpowiednio odżywiać. Jeżeli makijaż ma się trzymać dłużej dobrze jest użyć silikonowej bazy pod makijaż, zmatowi buzię i ułatwi nałożenie makijażu.

Pawie oko krok po kroku

Wyrównaj koloryt skóry używając korektora (MAC, Select Moisturecover). Na powieki nałóż jasną bazę o kryjących właściwościach, sprawdzi się także mleczny lub cielisty cień w kremie. Na rozjaśnionej powiece łatwiej będzie operować kolorem.

Pawie oko krok po kroku

Twarz pokryj podkładem o odpowiednim kolorze (La Roche-Posay, Unifiance Puder w kremie), nałóż go kolistymi ruchami pędzla (MAC, 187 Duo Fibre Brush). Podkład nakładamy także na usta, łatwiej stworzymy ich rysunek, a błyszczyk będzie trwalszy.

Pawie oko krok po kroku

Brwi uformuj w kształt odpowiedni do kształtu oka i twarzy, podkreśl delikatnie popielatym odcieniem brązu (H&M, Brow Duo). Twarz modelujemy lekko brązującym pudrem pamiętając, że turkusy bardzo uwydatniają brązy, więc należy użyć ich oszczędnie.

Pawie oko krok po kroku

Do makijażu oka użyto palety „szóstki” H&M Tropical oraz pigmentów MAC. Na rynku nie brakuje odpowiedników, więc każda z Was zdoła skompletować taki wiosenny zestaw. Wewnętrzny kącik powieki ruchomej pokryj jasnym, rozbielonym turkusem.

Pawie oko krok po kroku

Resztę ruchomej powieki pokryj cieniem w intensywnie turkusowo-zielonym odcieniu. W zależności od planowanego efektu możesz używać cieni na mokro lub na sucho. W przypadku naszej modelki postawiliśmy na delikatniejszą wersję nasycenia koloru.

Pawie oko krok po kroku

W załamaniu powieki od zewnętrznej strony oraz nieco powyżej nałóż niebiesko-fioletowy cień (MAC, Pigment Naval Blue). Delikatnie podkreśl też linię górnych rzęs przy zewnętrznym kąciku.

Pawie oko krok po kroku

Tak zwaną linię „V” podkreśl cieniem o intensywnie granatowej barwie (MAC, Pigment Deep Blue Green). Najlepiej wykonać to malutkim pędzelkiem kreśląc drobniutkie kółeczka wzdłuż pożądanego kształtu.

Pawie oko krok po kroku

Całą powierzchnię pod łukiem brwiowym oraz wewnętrzny kącik oka pokryto białym transparentnym cieniem o fioletowym połysku.

Pawie oko krok po kroku

Linię dolnych rzęs podkreśl cieniem o granatowej barwie (MAC, Pigment Deep Blue Green). Wewnętrzny kącik zaznacz jasno turkusowym cieniem i delikatnie podkreśl rozświetlaczem.

Pawie oko krok po kroku

Wytuszuj rzęsy (MAC, Plush Lash), pamiętając o dokładnym rozczesaniu i wyczesaniu grudek. Usta podkreśl perłowo białym błyszczykiem z brokatowymi drobinkami.

Pawie oko krok po kroku

Pawie oko krok po kroku

Pawie oko krok po kroku
Kompleksowe usługi fotograficzne, wizaż i stylizacja – ABJPhotography.com
Zapraszamy do rezerwacji terminów na wizaż i fotografię ślubną.
[email protected]