Do grona dobrodziejstw natury, które pomagają zachować młody wygląd skóry możemy dołączyć kolejny – owoc granatu.

Granat zawiera w sobie wszystko to, co kocha starzejąca się skóra: przeciwutleniacze, witaminy K i C, potas, miedź, cynk i żelazo. Dzięki tym składnikom może pomóc zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i zachować naszą cerę gładką i promienną.

Oto cztery cechy granatu, które pomogą nam dłużej pozostać młodymi i pięknymi:

1. Nawilża suchą skórę

Dermatolog dr Ellen Marmur przyznała, że sok z granatu jest doskonałym nawilżaczem i pomaga ukoić suchą, matową skórę. Jest również doskonałym źródłem witaminy C, która pomaga zmniejszyć szorstkość skóry.
Do miejscowego leczenia niedoskonałości, dermatolog Dr Debra Jaliman radzi stosować olej z nasion granatu, który pomaga zregenerować naskórek.

2. Zwalcza stany zapalne oraz trądzik

Pryszcz tworzy się, gdy bakterie atakują gruczoły łojowe skóry. Cały ten proces powoduje stan zapalny, czego efektem jest zaczerwienienie i obrzęk. Przeciwutleniacze zawarte w soku z granatu pomogą zmniejszyć ten stan zapalny – mówi dr Marmur.

3. Chroni skórę przed słońcem i zanieczyszczeniami

Nadmierna ekspozycja na szkodliwe promieniowanie UV i zanieczyszczenia powoduje uszkodzenie naszych komórek skóry i może zwiększyć ryzyko rozwijających się zmarszczek, plam starczych, oparzeń słonecznych, a nawet raka. Według dr Marmur, przeciwutleniacze granatów pomagają chronić nasze komórki przed tym procesem. Ponadto stwierdzono, że owoce te odgrywają istotną rolę w naprawie uszkodzeń DNA.

4. Stymulują produkcję kolagenu

Z wiekiem nasza skóra naturalnie zaczyna się wiotczeć, tracić wodę i kolagen, co prowadzi to trwałej utraty jędrności. W granatach znajduje się kwas elagowy, przeciwutleniacz, który redukuje podział kolagenu. Dr Marmur twierdzi, że składniki zawarte w owocach granatu pomagają utrzymać pulchność skóry i zwiększają dopływu krwi, co sprawia, że skóra jest odżywiona i wypoczęta. „Poprzez stymulowanie komórek produkujących kolagen zwanych fibroblastami granat pomaga zminimalizować zmarszczki.”

Czy od dziś granat stanie się Waszym najlepszym przyjacielem? Naszym na pewno!

Owoc granatu może odmodzić naszą skórę i zwalczyć trądzik!

Owoc granatu może odmodzić naszą skórę i zwalczyć trądzik!