Pamiętacie moment, gdy przed kilkoma sezonami modne stały się Crocsy i buty im podobne hitem? Od tego – nie da się ukryć – przykrego czasu trwa nieprzerwana walka między fankami tego typu obuwia i krytykującymi je.

ZOBACZ TEŻ: To koniec niebieskiej torby z Ikei! Zastąpi ją…

Okazuje się, że do argumentów przeciw noszeniu butów w tym stylu dołączyły właśnie głosy lekarzy. Wygląda na to, że są one nie tylko wyjątkowo mało estetyczne, ale i szkodliwe…

Lekarze przestrzegają przede wszystkim przed fasonem tego typu butów, szczególnie w przypadku kiepsko wykonanych podróbek. Szerokie, luźne, źle wyprofilowane… Wyobraźcie sobie, co mogą zrobić ze stopą przy dłuższym czasie chodzenia w nich. Nie wspominając o tym, że nie stanowią one żadnego – tak przecież ważnego – ustabilizowania dla pięty.

Jest to tym bardziej problematyczne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że najczęściej buty takie zobaczyć można nie tylko u osób młodych, ale i małych dzieci!

Co więcej, przez to, że obuwie nie trzyma się dobrze na stopie i nie chroni jej, może stać się przyczyną nie tylko deformacji, ale też wypadków. Przypadek taki miał miejsce w Singapurze, gdzie dwulatka – w wyniku zaklinowania się gumowego buta w konstrukcji schodów – straciła palce stopy…

Dodatkowo, szkodzić może nie tylko złe wyprofilowanie, ale i materiały, z których wykonano buty. Sztuczne tworzywa i farby nierzadko powodują poważne podrażnienia.

ZOBACZ TEŻ: Crocs: najbrzydsze buty świata

Cóż… To zmienia podejście do tego typu obuwia?

Oto powód dla którego PRZENIGDY nie powinnaś ności takich butów