Uwielbiany przez gwiazdy i celebrytki program do edycji zdjęć przysporzył niejednej z nich wielu problemów. Edytowanie niemalże wszystkich zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych powoli zaczyna odchodzić do lamusa. Nieliczne modelki i aktorki, rozgoryczone pracą grafików, zaczęły ujawniać największe, niejednokrotnie krzywdzące, przeróbki.

W poniższym zestawieniu przypominamy nieudane przeróbki, o których w tym roku było naprawdę głośno. Jesteście ciekawe? Zaczynamy!

SELENA GOMEZ

W styczniu osobista makijażystka Seleny Gomez Hung Vanngo opublikowała zdjęcie piosenkarki. Niestety ściana nad jej ramieniem wypaczyła się w photoshopowym uniesieniu. Nikt nie wiedział, o co dokładnie chodzi.

ZOBACZ TEŻ: PHOTOSHOPOWA WPADKA CHANEL (FOTO)

GIGI HADID

W marcowym numerze Vogue na okładce wystąpiło kilka modelek. Ludzie zwrócili uwagę na super długie rękę i dłoń Gigi Hadid. Czy rzeczywiście mogłaby sięgnąć aż do Ashley Graham?

NET-A-PORTER
Oto największe wpadki photoshopowe w 2017 roku!

W marcu sprzedawca internetowy Net-A-Porter przypadkowo opublikował zdjęcie, które zawierało notatki dotyczące retuszu. Zamieszczamy zdjęcia, które przedstawiają ubrania, oczekiwane przez naszych klientów – napisał przedstawiciel firmy Net-A-Porter. Obraz ten został błędnie załadowany na stronę, a uwagi odnoszą się wyłącznie do ubrania– kontynuował.

KIM KARDASHIAN

Kim Kardashian West opublikowała w czerwcu promocyjne zdjęcia swojej linii kosmetyków KKW Beauty. Za jedno z nich oskarżono ją o promowanie blackface. Byłam naprawdę opalona, kiedy robiliśmy zdjęcia. Być może kontrast był wyłączony – powiedziała później The New York Times.

KRIS JENNER

Kris Jenner opublikowała zdjęcie promujące detoks czerwoną herbatą. Nikogo nie interesował niebiański napój a jedynie jej mocno wyretuszowane, prawe ramię.

ZOBACZ TEŻ: AFERA NA INSTAGRAMIE JENNIFER LOPEZ… FANI MYŚLĄ, ŻE PRZERABIA SWOJE ZDJĘCIA

EMILY RATAJKOWSKI

We wrześniu Emily Ratajkowski pojawiła się na okładce francuskiego magazynu „Madame Figaro”, ale zauważyła, że jej usta i piersi zostały wyretuszowane. Byłam niezmiernie rozczarowana, widząc, jak moje wargi i piersi zmieniono w Photoshopie – napisała na Instagramie. Mam nadzieję, że przemysł mody w końcu nauczy się przestać próbować tłumić rzeczy, które czynią nas wyjątkowymi i zamiast tego zacząć świętować indywidualność.

SOLANGE KNOWLES

dtmh @eveningstandardmagazine

Post udostępniony przez Solange (@saintrecords)

W październiku Solange ujawniła prawdę o retuszu London Evening Standard. Na okładce magazynu przerobiono jej włosy. Opublikowała oryginalne zdjęcie na Instagramie wraz z podpisem (nie dotykaj moich włosów).

LUPITA NYONG

As I have made clear so often in the past with every fiber of my being, I embrace my natural heritage and despite having grown up thinking light skin and straight, silky hair were the standards of beauty, I now know that my dark skin and kinky, coily hair are beautiful too. Being featured on the cover of a magazine fulfills me as it is an opportunity to show other dark, kinky-haired people, and particularly our children, that they are beautiful just the way they are. I am disappointed that @graziauk invited me to be on their cover and then edited out and smoothed my hair to fit their notion of what beautiful hair looks like. Had I been consulted, I would have explained that I cannot support or condone the omission of what is my native heritage with the intention that they appreciate that there is still a very long way to go to combat the unconscious prejudice against black women’s complexion, hair style and texture. #dtmh

Post udostępniony przez Lupita Nyong’o (@lupitanyongo)

Lupita Nyong’o na Instagramie wyraziła swoją dezaprobatę za retusz w brytyjskim magazynie Grazia. Graficy zajęli się jej włosami. Lupita podsumowała współpracę Jestem rozczarowana, że @graziauk zaprosił mnie na okładkę, a następnie przerobiła moje włosy, by pasowały do ich wyobrażenia o tym, jak wyglądają piękne włosy.

KENDALL JENNER

84°

Post udostępniony przez Kendall (@kendalljenner)

ZOBACZ TEŻ: CO TO JEST?! NA NAJNOWSZYM ZDJĘCIU KYLIE JENNER MA SUTEK… NA KOLANIE (FOTO)

W październiku Jennerka opublikowała zdjęcie swoich pośladków w stroju kąpielowym. Jej fani byli oburzeni. Oprócz falującej podłogi i ścian zauważyli, że jej pupa jest sztucznie perfekcyjna i nienaturalnie wykrzywiona.