O tym, że wspaniałe, kolorowe, idealnie ułożone życie na instagramowych zdjęciach nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie zawsze jednak wystarcza chwili na refleksję nad tym, jak niewielki wycinek obrazu pokazują i jak mocno potrafi być on zamanipulowany.

ZOBACZ TEŻ: To jak wygląda ta blogerka w 9. miesiącu ciąży jest nieprawdopodobne!

Właśnie tak idealnie ustawione talerze i wyeksponowane na nich babeczki na pasiastym obrusie mogą zmienić się w obraz istnej rozpaczy z nieposprzątanymi narzędziami kuchennymi i resztkami produktów używanych do stworzenia tak pięknie prezentujących się na fotce smakołyków. Tego kadr już nie obejmuje… Podobnie jak (najczęściej) bałaganu w pokoju, brudu, płaczących dzieci, czyli większości nieidealnych aspektów normalnego życia, w rzeczywistości obcego Instagramowi.

Właśnie to próbował uświadomić swoim odbiorcom autorzy niesamowitych grafik z projektu A Kitchen Lived In: Perception vs Reality popularnej brytyjskiej marki Wren Kitchens. Instagramowe fotografie stały się tu tylko pretekstem do pokazania szerszego spojrzenia na otoczenie małych, kwadratowych kadrów aplikacji.

ZOBACZ TEŻ: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed ślubem, ale nikt Ci o nich nie powiedział

Efekt jest piorunujący! Zobaczcie!