Jeśli jesteś jedną z tych dziewcząt, które wniebowzięte kupują nowe opakowania kosmetyków i nie są w stanie wykorzystać ich do końca, ten artykuł jest dla Ciebie.

Podstawą w pielęgnacji skóry jest regularność. Niestety nie wszystkie kobiety znoszą cierpliwie długie dni oczekiwania na efekty kuracji. Co robić, kiedy kosmetyk nie działa magicznie, wypryski i przebarwienia nie znikają, a worki pod oczami wydają się jeszcze większe (to tylko Twoja wyobraźnia!)? Czy rozwiązaniem jest odstawienie produktu, który podczas zakupu sprawił nam tyle radości?

Produkty do pielęgnacji nie są w stanie naprawić Twojej skóry od razu. Jest jednak jedna dobra wiadomość. Każdy rodzaj kosmetyku ma swoją, nazwijmy to, oś czasu. KAŻDY kosmetyk zaczyna działać po określonym czasie. Ten przewodnik wskaże Ci drogę, którą musisz przebyć, aby cieszyć się wyśnioną cerą.

OCZYSZCZANIE SKÓRY

Twoja skóra stała się wysuszona? Kosmetyk oczyszczający, który wybrałaś, jest zbyt mocny dla Twojej skóry. Dobry, odpowiedni kosmetyk przyniesie natychmiastowe efekty. Pozostawi twoją skórę miękką i gładką.

Oczyszczanie skóry z trądzikiem kosmetykami wzbogaconymi o kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu powinno przynieść pierwsze efekty w ciągu tygodnia lub dwóch. Ostatecznego efektu możesz spodziewać się po 3 miesiącach.

ZOBACZ TEŻ: AKCJA: OCZYSZCZANIE! – NAJLEPSZE ŻELE DO MYCIA TWARZY (FOTO)

LECZENIE TRĄDZIKU

Jeśli wybierasz produkty, które nie zawierają kwasu salicylowego oraz benzoilu nadtlenku podczas pierwszego oraz drugiego tygodnia trądzik może stać się bardziej intensywny. Niestety musisz przeczekać ten okres. Do kiedy? Znaczną poprawę powinnaś zauważyć po sześciu tygodniach. Jeśli po trzech miesiącach nie zaobserwujesz całkowitej redukcji trądziku, powinnaś zmienić produkt. Komórki skóry potrzebują około 28 dni na regenerację, więc jeśli dałaś swojej twarzy trzy cykle leczenia, powinnaś zauważyć różnicę.

ZOBACZ TEŻ: OLEJEK RYCYNOWY NA TRĄDZIK – NAPRAWDĘ DZIAŁA!

LECZENIE PRZEBARWIEŃ

Mówimy o bliznach trądzikowych, plamach słonecznych i innych dziwnych przebarwieniach. Niestety to leczenie jest maratonem, a nie sprintem. Istnieje wiele czynników, które mogą pogorszyć ocenę jego skuteczności. Hormony, ekspozycja na słońce, wrażliwa skóra itp. Leczenie przebarwień może trwać całe życie. Nie oczekuj wyników z dnia na dzień.

Jeśli używasz hydrochinonu, który zmniejsza produkcję melaniny, być może pierwszych efektów doczekasz się po czterech tygodniach. Po dwóch tygodniach powinno pojawić się subtelne rozjaśnienie. Jeśli zaś dermatolog zalecił Ci kurację przeciwutleniaczem, takim jak witamina C, która pochłania wolne rodniki, poczekasz nieco dłużej. Plamy powinny zniknąć po prawie dwóch miesiącach.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZLIKWIDOWAĆ PRZEBARWIENIA NA TWARZY PO TRĄDZIKU?

RETINOL

Sekret piękna, który ceni wiele pań. Poradzi sobie ze skomplikowanymi problemami skóry. Jak dużo czasu potrzebuje? Ogólną poprawę powinnaś zauważyć w ciągu czterech lub sześciu tygodni. Szczególnie jeśli leczysz trądzik. Na początku może być ciężko, ponieważ to proces podrażnienia i łuszczenia się skóry. Później bardzo szybko zauważysz nieznaczną redukcję zmarszczek, przebarwień, wyprysków. Twoja skóra będzie po prostu gładsza.

Oto czas, którego potrzebują Twoje nowe kosmetyki, aby zacząć działać!

Oto czas, którego potrzebują Twoje nowe kosmetyki, aby zacząć działać!

Oto czas, którego potrzebują Twoje nowe kosmetyki, aby zacząć działać!